Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą – 12.10.2014

1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele odbędzie się koncert Jan Paweł II – Inspiracje w wykonaniu Piotra Rodowicza i Przyjaciół, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.
Jak zwykle w Niedzielę Papieską – przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

2. Dziś rozpocznie (rozpoczęło) się przygotowanie młodzieży ze szkół gimnazjalnych do przyjęcia sakramentu bierzmowania: uczniowie klas I i II gromadzą się w kaplicy akademickiej w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00, a uczniowie klas III – na spotkaniu w sali parafialnej w niedzielę  o godz. 12.00 albo w czwartek o godz. 18.00.

3. Codziennie przez cały październik zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.

4. We wtorek odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Pedagogicznym. Do naszego kościoła zapraszamy o godz. 9.00 na Mszę św. inauguracyjną – o Boże błogosławieństwo dla profesorów, studentów i wszystkich pracowników UP.

5. We wtorek odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

6. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

7. W następną niedzielę zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego w DA «Na Miasteczku»: Mszy św. o godz. 20.00 będzie przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosi ks. biskup Grzegorz Ryś.
Następna niedziela inauguruje Tydzień Misyjny: składka będzie przeznaczona na cele misyjne.  

8. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Bochni, Wojnicza, Tarnowa i Tuchowa w sobotę 8 listopada. Zapisy: we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii. Więcej informacji – na ogłoszeniu w wejściu do kościoła.   

9. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.  

10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, ze mistyki nie trzeba szukać u buddystów – mamy bowiem św. Teresę z Avila jako mistrzynię życia duchowego, a także co sprawiło, że św. Charbel (czyt. Szarbel), pustelnik z Libanu, stał się bardzo popularnym świętym w Polsce. Do nabycia jest także dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży i inne czasopisma. Natomiast przed kościołem można nabyć płytę DVD z nagraniem koncertu Chóru Mariańskiego, który odbył się w Filharmonii Krakowskiej w dniu 11 listopada ubiegłego roku. Zachęcamy do nabycia: kupując płytę – wspieramy nasz Chór Mariański w jego działalności.   

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Wacław Górnikiewicz, z ul. Jadwigi z Łobzowa;
† Konrad Łukasz Strzelewicz, z ul. Królewskiej;
† Urszula Przebindowska, z ul. Królewskiej
† Apoloniusz Józef Kostecki, z ul. Czarnowiejskiej.
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…