Ogłoszenia duszpasterskie na Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – 02.11.2014

 1. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których w listopadzie modlimy się codziennie o godz. 18.00, a Msza św. w ich intencji jest sprawowana do 8 listopada codziennie o godz. 8.00. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne są przyjmowane wyłącznie w kancelarii parafialnej; za tych zmarłych modlimy się przez cały rok w każdą niedzielę o godz. 7.30.
 2. Od jutra, od poniedziałku aż do Wielkiej Środy, to jest do 1 kwietnia 2015 roku, w dni powszednie będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.
 3. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. W środę rozpocznie się w naszej parafii dekanalne przygotowania dorosłych do sakramentu bierzmowania: dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania, zapraszamy o godz. 19.30 do kancelarii parafialnej.
 5. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową za zmarłych. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do udziału w całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu i do modlitwy w intencji nowych powołań do służby w Kościele oraz świętość kapłanów.
 7. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi świętej do godz. 9.00 i od godz. 16.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci.
 8. W przyszłą niedzielę datkiem do skarbony przed kościołem będzie można wesprzeć kuchnię dla ubogich, prowadzona przez Panią Sawicką.
 9. W przyszłą niedzielę Chór Mariański zaprasza na koncert patriotyczny w Filharmonii Krakowskiej, o godz. 17.00. 
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym w rozmowie z Gościem małżonkowie Ludmiła i Stanisław Grygielowie, długoletni przyjaciele św. Jana Pawła II, przekonują, że z rozwiedzionymi Kościół musi cierpieć i płakać, ale nie może mówić, że nic się nie stało. Do nabycia są także inne czasopisma, m.in. Różaniec i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, listopadowy numer naszego pisma Z Życia Parafii… Znajdziemy tam m.in. dokładne informacje dotyczące zyskiwania odpustów za zmarłych w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych.
 11. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Bronisława Trofimczyk, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Marianna Janina Mazur, z ul. Staffa;

† Irena Adolfa Saraniecka-Kozak, z ul. Królewskiej;

† Eugenia Kazimiera Ziółkowska, z ul. Skarbińskiego;

† Aleksandra Maria Iskierska-Kotara, z ul. Królewskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…