Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata — 23.11.2014

 1. Codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. Jeszcze dziś do skarbony przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pokrycie kosztów przygotowania i organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 3. Od jutra do kosza przy ołtarzu św. Antoniego będzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla ubogich parafian, które w grudniu przygotuje Stowarzyszenie Miłosierdzia.
 4. W środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.
 5. W czwartek, 27 listopada, obchodzić będziemy w naszym kościele święto Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. będzie można przyjąć Cudowny Medalik.
 6. W sobotę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
 7. Osoby, które pragną pogłębić swoją wiedzę na temat życia wiecznego i niesienia pomocy zmarłym, zapraszamy w sobotę do kaplicy akademickiej na Dzień Skupienia Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. Spotkanie rozpocznie się o godz. 8.30 koronką w intencji zmarłych. W programie Msza św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących z homilią ks. Jacka Moryto, konferencja s. Anny Czajkowskiej ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych z Sulejówka i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1 (czyli szkoły „za murem”) zaprasza wszystkie dzieci pięcio- i sześcioletnie wraz z rodzicami na DZIEŃ OTWARTY Szkoły Podstawowej nr 12: w sobotę w godz. 10.00 – 12.00.
 9. Na Politechnice Krakowskiej prowadzona jest akcja REJESTRACJI POTENCJALNYCH DAWCÓW KOMÓREK MACIERZYSTYCH I SZPIKU KOSTNEGO. Więcej informacji znajdziemy na plakacie wywieszonym w wejściu do kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę, 30 listopada, rozpoczyna się Adwent: na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Natomiast już dziś można nabyć w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W najnowszej Niedzieli, w dodatku krakowskim, zamieszczony został obszerny wywiad z naszym organistą i dyrygentem Chóru Mariańskiego – p. Janem Rybarskim, który obchodzi 55-lecie pracy organistowskiej. W Gościu Niedzielnymznajdziemy m.in. kalendarz ścienny z aniołami na rok 2015. Do nabycia są także inne czasopisma, w tym nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Zachęcamy także do nabycia kalendarza parafialnego na przyszły rok.
 • W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • † Maria Kolarz, z ul. Lea;
 • † Józef Głowacki, z ul. Królewskiej;
 • † Danuta Bieniek, z ul. Rydla;
 • † Anna Aleksandra Peszko, z ul. Skarbińskiego;
 • † Zuzanna Anna Miotłowska, z ul. Jadwigi z Łobzowa;
 • † Barbara Janina Chamuczyńska, z ul. Chocimskiej;
 • † Anna Alina Fijałkowska-Migda, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…