Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Adwentu — 14.12.2014

 1. Podajemy do wiadomości, że nasz Chór Mariański zdobył złoty medal na V Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Serdecznie gratulujemy! Jednocześnie gorąco zachęcamy uzdolnioną muzycznie młodzież do udziału w pracach Chóru: próby odbywają się we wtorki i piątki wieczorem w budynku Duszpasterstwa Akademickiego. Natomiast dziś przed kościołem można nabyć kolędy w wykonaniu Chóru Mariańskiego.   
 2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
 3. Zachęcamy (również młodzież i studentów) do udziału w roratach, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do tych, którzy w tegorocznych roratach jeszcze nie uczestniczyli!
 4. We wtorek na placu przed kościołem w ambulansie diagnostycznym będzie można poddać się badaniu gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Szczegóły na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
 5. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 6. Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza na tradycyjną wigilię dla osób samotnych i starszych: w środę, 17 grudnia, o godz. 14.00 w Domu Katolickim.
 7. W sobotę, 20 grudnia, zapraszamy na świąteczne spotkanie dla ministrantów i krucjatek wraz z rodzicami – o godz. 16.00 w sali akademickiej.
 8. Ks. kard. Stanisław Dziwisz zaprasza na uroczyste zapalenie światełek na choince pod „Oknem Papieskim”: w sobotę o godz. 16.00. Zapraszamy rodziny Archidiecezji Krakowskiej wraz z dziećmi pod najsłynniejsze w świecie Okno, by wspólnie przeżyć radość zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – napisał ks. Kardynał.
 9. Składka w przyszłą niedzielę będzie kolejną składką przeznaczoną na finansowanie prac remontowych w kościele i budynkach parafialnych.  
 10. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w święto św. Szczepana, otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2014 r. jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie dziękczynno-błagalnej i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy św.
 11. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece umożliwią Caritas Archidiecezji Krakowskiej sfinansowanie akcji pomocy dzieciom oraz utrzymanie ośrodków służących dzieciom i rodzinom. Przed kościołem można nabyć także parafialny kalendarz ścienny na 2015 rok
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym o odnalezieniu i ratowaniu zmarzniętego chłopca opowiada policjant Michał Godyń, ponadto przeczytamy m.in. do czego będą potrzebne komputery na światło, miliardy razy szybsze od obecnie używanych. Do nabycia jest również Niedziela, Źródło, Różaniec i nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży.
 13. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:

† Józef Stanisław Dymek, z ul. Staszczyka.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…