Ogłoszenia duszpasterskie na święto Świętej Rodziny — 2812.2014

  1. W tym tygodniu z racji przerwy świątecznej w poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.
  2. W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18.30 będziemy się modlić w intencji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w roku 2016 w Krakowie.
  3. W środę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczystą Mszę św. z dziękczynnym Te Deum (za które możemy uzyskać odpust zupełny) odprawimy o godz. 18.30, a dla studentów o godz. 20.00. Nie będzie Mszy św. o północy. Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.
  4. W czwartek, w pierwszym dniu Nowego Roku 2015, obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która należy do tzw. świąt obowiązujących. Będzie to zarazem Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odmówienie O Stworzycielu Duchu przyjdź w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok możemy uzyskać odpust zupełny. W czwartek, 1 stycznia, porządek nabożeństw – jak w każdą niedzielę. Nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej oraz nieszporów.
  5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  6. Wszystkie grupy działające w parafii razem ze wspólnotą Żywego Różańca – już dziś zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek w niedzielę 4 stycznia. Na Mszy św. o godz. 16.30 dokonamy zmiany tajemnic Żywego Różańca, a następnie zgromadzimy się w sali parafialnej na wspólnym spotkaniu.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest też nasz parafialny kalendarz ścienny na 2015 rok.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Edward Czubaj zam. przy ul. Piastowskiej;

† Helena Bartnik Dymek zam. przy ul Szlachtowskiego;

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…