Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną – 26.04.2015

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, a przeznaczone na finansowanie prac remontowych w naszej parafii: zebrano na ten cel 16150 złotych.
 2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
 3. W środę, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 4. Już od najbliższego czwartku zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami na temat Maryja darem Bożym; nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, 1 maja, okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00, a dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 16.30. Odwiedzin kapłanów w domach chorych nie będzie – z powodu długiego majowego weekendu księża odwiedzili chorych już w piątek 24 kwietnia.
 6. W najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne: ze względu na świąteczny charakter tego dnia ks. kard. Stanisław Dziwisz udzielił dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.
 7. Wyjątkowo już w sobotę, 2 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte świąteczne w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30; po Mszy św. o godz. 8.00 zostanie odprawione pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające.
 8. W najbliższych dniach można jeszcze zamówić intencje na Msze św. w godzinach porannych: zachęcamy do zamawiania intencji, by osobistą modlitwę za żyjących czy zmarłych włączać w Najświętszą Ofiarę Jezusa Chrystusa.  
 9. Dziś przed kościołem można nabyć płyty DVD wydane na 10. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, płytę DVD z filmem Ziemia Maryi, książkę Ciemne postaci w historii Kościoła oraz zapowiadany żywot św. Wincentego, opracowany przez ks. Markowskiego, ze zdjęciem pomnika św. Wincentego a Paulo na okładce.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. kolejny tekst poświęcony Osobie Ducha Świętego, poruszający wywiad z muzułmaninem, który został katolikiem, opowieść o niepublikowanych zdjęciach Papieża-Polaka oraz felieton Herezja szefa FBI. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Różaniec i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Krzysztof Narcyz Wądolny, z ul. Armii Krajowej;

† Henryk Józef Zygmunt, z ul. Goetla;

† Zygmunt Andrzej Dudziński, z ul. Rydla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…