Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego — 24.05.2015

 1. W dzisiejszą uroczystość przeżywamy również bardzo ważny dzień dla losów naszej ukochanej Ojczyzny. Pragniemy przypomnieć, że dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest grzechem zaniedbania, ponieważ jest odrzuceniem odpowiedzialności za losy państwa.
 2. Julian Chabiniak z Tawrijska przekazuje serdeczne podziękowanie za dar serca, przekazany na rzecz potrzebujących na Ukrainie w niedzielę 26 kwietnia: na ręce ks. Juliana przekazano 32.000 złotych, nie licząc darów rzeczowych w postaci ubrań, zabawek, leków i innych. Dziękujemy także za ofiary na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu: do skarbon przy wyjściu z kościoła zabrano 12.500 złotych.  
 3. Dziękujemy serdecznie Towarzystwu Parku im. dra Henryka Jordana z p. prezesem Kazimierzem Cholewą, fundatorom i darczyńcom, a także wszystkim uczestnikom podniosłej uroczystości odsłonięcia i poświęcenia popiersia ks. biskupa Albina Małysiaka, która odbyła się w ubiegłą niedzielę.
 4. Akademia Cnót Obywatelskich zaprasza dziś na kolejne spotkanie: podczas Mszy św. o godz. 16.30 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny, a po Mszy św. w sali parafialnej spotkanie na temat «W hołdzie Papieżowi św. Janowi Pawłowi II» poprowadzi p. Michalina Pięch, nauczycielka i pisarka.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie o godz. 18.00.
 6. Jutro obchodzić będziemy święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00 – oraz (z homilią) – o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
 7. W środę, 27 maja odbędzie się zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej: o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 8. IV Komisariat Policji zaprasza na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa osób starszych: w sobotę 29 maja o godz. 17.00 do Domu Harcerza przy ul. Reymonta 18.
 9. W przyszłą niedzielę – w Uroczystość Najświętszej Trójcy – dwie grupy dzieci przyjmą po raz pierwszy Eucharystię podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30. Bardzo prosimy, aby osoby bezpośrednio nie zainteresowane uroczystością wybrały tego dnia inną godzinę uczestnictwa we Mszy św.
 10. W związku z Pierwszą Komunią Świętą – dzieci z klas drugich zgromadzą się ze swoimi rodzinami i chrzestnymi na odnowieniu przyrzeczeń chrztu św. i przystąpią do pierw­szej spowiedzi św. w sobotę, 30 maja, w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 11.30. Do spowiedzi będą też w tym czasie mogli przystąpić rodzice i rodziny dzieci.
 11. Najmłodsze dziewczynki zapraszamy na próbę sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała: próba będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 z udziałem dzieci przedszkolnych.
 12. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 13. W przyszłą niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 14. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Częstochowy – w sobotę 6 czerwca. Zapisy – we wtorek w pokoju obok zakrystii w godz. 17.00 – 18.00.
 15. Przypominamy, że w naszej parafii istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej. Szczegółowe informacje i numer telefonu znajdziemy w gablocie w wejściu do kościoła.
 16. W zakrystii można zakupić prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. obrazek z modlitwą do św. Rity – Patronki od spraw beznadziejnych, przeczytamy także, czy Polska powinna przyjmować imigrantów z Afryki i jak wymodlić dobrego męża i dobrą żonę. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Różaniec i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.    
 17. W nocy z czwartku na piątek w szpitalu zmarł † Ks. Henryk Surma, duszpasterz i katecheta w naszej parafii w latach 1961—1970. W minionym tygodniu odeszli do wieczności także nasi parafianie:
 • Krystyna Tarko, z ul. Rolniczej;
 • Jerzy Skraba, z ul. Lea;
 • Wiesława Maszczyńska-Góra, z ul. Armii Krajowej;
 • Maria Cichy, z ul. Królewskiej;
 • Tomasz Łowczowski, z ul. Skarbińskiego;
 • Stanisław Sosnowski-Bukowski, z ul. Lea.

Śp. Ks. Henryka i naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…