Ogłoszenia duszpasterskie na 17. niedzielę zwykłą – 26.07.2015

  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na finansowanie prac remontowych w naszej parafii. W minioną niedzielę zebraliśmy ten cel 10990 złotych.
  2. W naszej wspólnocie parafialnej ponownie, a zarazem bardzo serdecznie witamy ks. dr Wojciecha Kałamarza CM. Ks. Wojciechowi życzymy w posłudze kapłańskiej obfitych łask Bożych i wstawiennictwa Patronki naszej Parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes.
  3. W sobotę 1 sierpnia przypada 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Za wszystkich walczących o niepodległość naszej Ojczyzny będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.30. Ten dzień jest zarazem pierwszą sobotą miesiąca. Zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
  4. Dnia 6 sierpnia wyruszy z Wawelu XXXIV Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W zakrystii można zapisać się na pielgrzymkę i uzyskać niezbędne informacje.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy o ostatnich wypowiedziach papieża Franciszka studzących nadzieje tych, którzy liczyli na poluzowanie doktryny w sprawie homoseksualizmu i in vitro. Natomiast Gość Niedzielny podejmuje m. in. problematykę przyjmowania przez Polskę imigrantów, w tym prześladowanych chrześcijan z Syrii.
  6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Helena Wachel, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Stanisław Garbowski, z ul. Rydla;

† Tadeusz Kochan, z ul. Chodowieckiego;

† Adam Tarnawski, z ul. Skarbińskiego

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…