Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wszystkich Świętych — 01.11.2015

 1. Dziś Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Już dziś o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Natomiast Msza św. w intencji członków Żywego Różańca o godz. 16.30 i zmiana tajemnic różańcowych – odbędą się w następną niedzielę.
 2. Od jutra, od poniedziałku aż do Wielkiej Środy, to jest do 23 marca 2016 roku, w dni powszednie będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.
 3. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy w liturgii Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czyli tzw. Dzień Zaduszny): zwłaszcza w tym dniu staramy się pomóc naszym zmarłym przez ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętej i Komunii Świętej. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00. 9.00, 15.00, 16.30 (z udziałem dzieci), 30 i 20.00. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w szczególny sposób w intencji zmarłych kapłanów i sióstr pracujących w naszej parafii.
 4. Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną mogą zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych. Należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przystąpić do Komunii św. i po­modlić się według intencji Ojca Świętego. Odpust można też zyskać, nawiedzając cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii
 5. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a Msza Święta w ich intencji będzie odprawiana codziennie od 2 do 8 listopada o godz. 8.00 (a jutro także o godz. 18.30). Natomiast ofiary na wypominki całoroczne są przyjmowane wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 6. W pierwszą środę miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 7. W pierwszy czwartek zapraszamy Rodziców i Rodziny ministrantów do wspólnej modlitwy w ich intencji o godz. 18.30.
 8. W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi świętej do godz. 9.00 i od godz. 16.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci.
 9. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 10. W przyszłą niedzielę datkiem do skarbony przed kościołem będzie można wesprzeć pomoc biednym w naszej parafii, świadczoną przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
 11. Również w przyszłą niedzielę będzie można nabyć wydaną przez Paulistów Ewangelię 2016 – ewangeliarz z rozważaniami na każdy dzień.  
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Koprzywnicy, Sandomierza i Opatowa w sobotę 14 listopada. Zapisy we wtorek w godzinach 17.00—18.00.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy mało znana litanię do świętych, którą Jan Paweł II modlił się za Polskę, przeczytamy też, dlaczego świeci nie bali się umierać oraz co zawiera dokument podsumowujący synod o rodzinie. Do nabycia są także inne czasopisma, m.in. nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, listopadowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Urszula Błotnicka-Rathnan, z ul. Nawojki;

† Sławomir Niepokój, z ul. Lea;

† Przemysław Chybowski, z ul. Spokojnej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…