Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Adwentu — 13.12.2015

 1. W minioną niedzielę – 6 grudnia – zakończył się w Krakowie VI Międzynarodowy Festiwal Adwentowo-Bożonarodzeniowy. Międzynarodowe Jury uznało nasz Chór Mariański za najlepszy zespół z pośród 21 chórów z 8 krajów Europy! Chór Mariański uzyskał Dyplom z najlepszą punktacją i Statuetkę Anioła. Sukces naszego Chóru Mariańskiego jest pięknym zakończeniem Jubileuszu 65-lecia jego działalności w okresie powojennym. Panu Dyrygentowi i Chórzystom gratulujemy osiągnięć, a młodzież z naszej parafii zapraszamy do udziału w pracach Chóru.
 2. proboszcz Jacek Piszczek dziękuje serdecznie za złożone tydzień temu ofiary na budowę kościoła w parafii św. Jacka: zebrano na ten cel 18.357 złotych i 20 dolarów.  
 3. Jeszcze dziś do skarbony przy wyjściu z kościoła można składać ofiary pieniężne na pomoc naszym braciom i siostrom na Wschodzie.
 4. O godz. 18.00 zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne.
 5. Roraty – adwentowa Mszy św. o Matce Bożej jest odprawiana w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów.
 6. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 7. Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza na tradycyjną wigilię dla osób samotnych i starszych: w czwartek, 17 grudnia, o godz. 14.00 w Domu Katolickim.
 8. W sobotę, 19 grudnia, zapraszamy na świąteczne spotkanie dla ministrantów i krucjatek wraz z rodzicami – o godz. 16.00 w sali akademickiej.
 9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 harcerze ze Szczepu ZHP «Północna Gwiazda» przekażą naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju. Światło będzie można odebrać od harcerzy podczas dyżurów przed kościołem w dniu 23 grudnia w godz. 16.00—18.00 i w Wigilię w godz. 9.00—14.00.
 10. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła w czasie zimowych miesięcy.  
 11. W niedzielę Świętej Rodziny, 27 grudnia, otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2015 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 12. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed naszym kościołem można nabyć szopki bożonarodzeniowe wykonane przez chrześcijan w Ziemi Świętej. Nabywając wykonane przez nich wyroby – dajemy im pracę i pomagamy godnie żyć czy przetrwać ten trudny czas.
 13. Przed kościołem można także nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz nasz kalendarz parafialny na 2016 rok. Do nabycia są też kartki świąteczne: dochód z nich przeznaczony jest na wsparcie organizacji Światowych Dni Młodzieży. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone na pomoc najuboższym.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czym w istocie jest odpust oraz o fenomenie kursów Alfa – popularnej i skutecznej metody ewangelizacji. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
 15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Kazimierz Kosiarski, z ul. Królewskiej;

† Marianna Lis, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…