Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Wielkiego Postu — 21.02.2016

  1. Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: dziś w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a w piątki w nabożeństwach Drogi krzyżowej – o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych, a dla studentów i młodzieży wyjątkowo o godz. 21.00 na Miasteczku Studenckim.
  2. W całej Polsce trwa dziś zbiórka ofiar, przeznaczonych na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Ofiary na ten cel będzie można składać przez cały tydzień do skarbony przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do wsparcia polskich misjonarzy.
  3. W przyszłą niedzielę, 28 lutego, na wszystkich Mszach Świętych rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i studentów, które poprowadzi ks. Adam Podbiera, proboszcz parafii św. Józefa na Os. Kalinowym w Krakowie.
  4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jaki faktycznie pomysł na polską szkołę ma nowy rząd, znajdziemy także Gorzkie żale na płycie dołączonej do Gościa Niedzielnego – do słuchania w domu czy w drodze do pracy. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i List, Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz krakowski ChiT, poświęcony Jubileuszowi Miłosierdzia i rocznicy chrztu Polski. Do nabycia są także baranki wielkanocne Caritasu (w cenie 6 złotych). Natomiast dzieci mogą otrzymać skarbonkę na zbierane w Wielkim Poście ofiary na pomoc biednym.
  6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stefania Michalec, z ul. Rydla;

† Wiktor Murżakowski, z ul. Galla.

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…