Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 15.05.2016

 1. Dziś podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30 dwie grupy dzieci przystąpią [przystąpiły] do Pierwszej Komunii św. Dzieci od poniedziałku – w ramach Białego Tygodnia – będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 16.30.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 3. Jutro obchodzić będziemy święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00 – oraz (z homilią) – o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
 4. W środę, 18 maja, nasz ksiądz proboszcz Jacek Kuziel będzie świętował 20-lecie święceń kapłańskich. Do wspólnej modlitwy z ks. Proboszczem i w jego intencji zapraszamy w środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. o godz. 18.30.
 5. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 6. We środę i czwartek – czyli 18 i 19 maja – odbędzie się ewangelizacja na Miasteczku Studenckim prowadzona przez studentów naszego Duszpasterstwa Akademickiego. Naszych parafian prosimy o modlitwę w tej intencji. Wydarzenie zakończy koncert ewangelizacyjny w Klubie „Zaścianek” w czwartek o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. Msza św. w intencji śp. Ks. Henryka Surmy CM, w 1. rocznicę Jego śmierci, zostanie odprawiona w naszym kościele w sobotę, 21 maja, o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy za śp. Ks. Henryka – wychowawcę młodych i przyjaciela wielu parafian.
 9. Przed Światowymi Dniami Młodzieży w najbliższą sobotę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbędzie się kolejne spotkanie w ramach rekolekcji «Dla nas i całego świata»Początek o godz. 16.30. Gościem spotkania będzie Jose Prado Flores. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 10. W przyszłą niedzielę – w uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na sfinansowanie prac remontowych w naszym kościele. Ostatnie prace (remont i malowanie ławek oraz miękkie obszycia) zostały zrealizowane na kwotę 15 tysięcy złotych.
 11. Również w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich będą przeżywały uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej [ławki w kościele będą zajęte dla dzieci!]. Dzieci przystąpią do sakramentu pojednania w najbliższy czwartek o godz. 16.30 i 18.00, a o godz. 17.00 zbiorą się przed kościołem na próbie uroczystości. Adoracja eucharystyczna w najbliższy czwartek będzie trwała tylko do godz. 16.00.
 12. Pragniemy poinformować, że w poniedziałek, 23 maja, przybędą do naszej parafii Symbole Światowych Dni Młodzieży. Szczegółowy program modlitwy w intencji ŚDM zostanie podany w następną niedzielę.
 13. Przypominamy, że w naszej parafii istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej oraz porady psychologa. Szczegółowe informacje i numery telefonów znajdziemy w gablocie przy wejściu do kościoła.
 14. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o „Bitwie pod Lednicą” czyli o wielkim spotkaniu młodych na Lednicy. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, List.
 15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Henryk Nikodemski, z ul. Obopólnej;

† Stanisława Pietraszek, z ul. Żelechowskiego;

† Henryk Wojtas, z ul. Chocimskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…