Ogłoszenia duszpasterskie na 12. niedzielę zwykłą – 19.06.2016

 1. ZAPROSZENIE DO POLSKIEJ MŁODZIEŻY (na osobnej kartce).
 2. Na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 18.00.
 3. Zbliżają się wakacje i kończy się kolejny rok pracy formacyjnej i katechetycznej. Zakończenie roku formacji dla służby liturgicznej – ministrantów i krucjatek – odbędzie się w środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30; do wspólnej modlitwy z ministrantami i krucjatkami zapraszamy również ich rodziców i rodziny. Środowa uroczystość będzie też okazją, by złożyć życzenia Proboszczowi Jackowi Kuzielowi – z racji Imienin, które wypadają w czasie wakacji.
 4. Na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odprawimy w naszym kościele Msze Święte dziękczynne dla uczniów, nauczycieli i wychowawców:
 • Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1, czyli Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 – w czwartek o godz. 10.00;
 • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51, czyli Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 – w czwartek o godz. 11.00;
 • VII Liceum Ogólnokształcącego – w piątek o godz. 9.00. 
 1. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Ze względu na uroczystość – w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Naszemu Panu Organiście i Dyrygentowi Chóru Mariańskiego – Panu Janowi Rybarskiemu z okazji Imienin życzymy dobrego zdrowia i dalszej Bożej pasji muzycznej.
 2. Wolontariuszki z Projektu B3 działającego w sekretariacie misyjnym Zgromadzenia Księży Misjonarzy wyjadą we wrześniu na rok do naszej placówki w Biro w Beninie. Będą pracować tam organizując bibliotekę oraz zajęcia dla dzieci, a także zarządzając internatem, gdy jego budowa zostanie ukończona. By umożliwić to przedsięwzięcie – w przyszłą niedzielę, 26 czerwca, zorganizowany zostanie kiermasz z pamiątkami z Beninu, z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na misję.
 3. W zakrystii są do nabycia bilety na prapremierę oratorium Piotra Rubika pt. „Z powodu mojego imienia” o prześladowaniach chrześcijan. Oratorium odbędzie się w przyszłą niedzielę w Kielcach w kadzielni o godz. 19.00. Cena biletu: 40 zł. Dochód przeznaczony będzie na pomoc Kościołowi w Potrzebie. Również na ten cel przeznaczony będzie dochód z płyt o papieżu Franciszku. Film w cenie 15 zł można nabyć również w zakrystii.
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy i do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej w niedzielę 10 lipca: zapisy we wtorek w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 5. Już dziś podajemy do wiadomości, że na czas wakacji – czyli w lipcu i sierpniu – nastąpi zmiana godzin odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w niedziele i w dni powszednie: w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, 9.00 i 20.00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00.  
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o akcji w obronie wolnej niedzieli, o nowym filmie w kinach, który jest nachalną promocją eutanazji oraz – jak zwykle – o książkach i płytach wartych zainteresowania. Do nabycia jest także Niedziela oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 7. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
 • Kazimiera Nowak, z ul. Staffa.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…