Ogłoszenia duszpasterskie na 18. niedzielę zwykłą – 31.07.2016

1.    Przypominamy, że w sierpniu w poniedziałki nie będzie katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych.

2.    Informujemy, że pogrzeb śp. ks. Bronisława Sieńczaka odbędzie się we wtorek, 2 sierpnia: rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w kościele Bożego Narodzenia w Piekarach, a o godz. 14.00 od głównej bramy Cmentarza Rakowickiego wyruszy kondukt pogrzebowy do grobowca Księży Misjonarzy.

3.    W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej: nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej, a zakończy błogosławieństwem eucharystycznym na sposób lurdzki.

4.    W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. i na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawimy o godz. 8.00 i 18.30; w piątek okazja do spowiedzi w godz. 7.00 – 8.00 i 17.00 – 19.00.

5.    W sobotę, 6 sierpnia, obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca: o godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6.    W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 na Wawelu wyruszy na Jasną Górę XXXVI Piesza Pielgrzymka Krakowska. W pielgrzymce weźmie udział grupa 8. – św. Wincentego a Paulo – z naszej parafii i z duszpasterstwa akademickiego. Do grupy 8. można zapisać się w pierwszych dniach sierpnia osobiście w zakrystii lub przy Kolegiacie Św. Anny. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej Wspólnoty Śródmiejskiej (www.ppk2.pl).

7.    Pragniemy podać do wiadomości, że z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa i ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa otrzymaliśmy dofinansowanie na sumę 100 tysięcy złotych na przeprowadzenie I etapu prac przy renowacji naszego prezbiterium. Całość tego etapu prac pochłonie kwotę 140 tysięcy złotych. Zatem najbliższa składka remontowa – w następną niedzielę – będzie przeznaczona na pokrycie kosztów renowacji. Prosimy też o składanie ofiar pieniężnych w kancelarii: odnotujemy je w naszej Złotej Księdze Ofiarodawców. Za wszelkie ofiary składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać! Prace w prezbiterium rozpoczną się po 5 sierpnia br.

8.    W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny przynosi wiele wiadomości o Światowych Dniach Młodzieży, m.in. o gościach z różnych egzotycznych krajów i o relacji papieża Franciszka z młodymi – także w wywiadzie z kard. Stanisławem Ryłko. Do nabycia jest Niedziela i inne pisma, a także replika Dzwonu Miłosierdzia, który powitał papieża Franciszka i pielgrzymów zgromadzonych na Światowych Dniach Młodzieży.

9.    W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:
† Andrzej Skuciński, z ul. Lea.
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…