Ogłoszenia duszpasterskie na 20. niedzielę zwykłą – 14.08.2016

1.    W poniedziałek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte odprawimy według porządku niedzielnego. Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny jest świętem obowiązującym: każdy katolik powinien uczestniczyć w tym dniu we Mszy Świętej. Po każdej Mszy św. poświęcimy zioła i kwiaty.
2.    We wtorek rozpoczną się prace konserwatorskie w prezbiterium naszego kościoła. Z tego powodu w czwartek nie będzie całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu.
3.    W ubiegłą niedzielę na prace remontowe zebraliśmy kwotę 12780 PLN. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Ofiary indywidualne można składać w kancelarii parafialnej.
4.    W środę, 17 sierpnia, obchodzić będziemy święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to zarazem dzień imienin księży: Jacka Kuziela, Jacka Moryto i  Jacka Piotrowskiego. Czcigodnym Solenizantom życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych  i opieki św. Patrona w każdym dniu kapłańskiego posługiwaniu oraz polecamy modlitwie wszystkich parafian.
5.    W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Dodatek krakowski Gościa Niedzielnego w większości poświęcony jest zmarłemu kardynałowi Franciszkowi Macharskiemu.
6.    W ostatnim czasie odeszły do wieczności:
† Zofia Kowalik, z ul Spokojnej;
† Zenona Sapko, z ul Rydla;
† Mirosława Zaleska, z ul Czarnowiejskiej.
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…