Ogłoszenia duszpasterskie na 33. niedzielę zwykłą – 13.11.2016

1. Za naszych zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a za polecanych w wypominkach całorocznych – w każdą niedzielę o godz. 7.30.

2. W listopadzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Szczegóły znajdziemy na plakacie przy wejściu do kościoła.

3. Spotkanie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo odbędzie się we wtorek 15 listopada; rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Nadal zapraszamy chłopców i dziewczęta z klas drugich i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Maryjnej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów na ministrantów w piątki o godz. 17.00 w pokoiku koło zakrystii.

5. Spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa odbędzie się w czwartek 17 listopada, po Mszy św. o godz. 18.30.

6. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30 w piątek 18 listopada, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej

7. Trwa nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana: zapraszamy codziennie do udziału we wspólnej modlitwie przed Chrystusem wystawionym w Najśw. Sakramencie po Mszy św. o godz. 18.30.

8. W sobotę, 19 listopada, zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w uroczystościach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach: rozpoczną się o godz. 10.00, a o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, a homilię wygłosi bp Andrzej Czaja, biskup opolski; po Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, której będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Więcej informacji znajdziemy w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego, tam też jest zamieszczona modlitwa do codziennego odmawiania w naszych domach.  

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata: w naszej świątyni po wszystkich Mszach św. przed Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiony Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

10. Serdecznie gratulujemy Chórowi Mariańskiemu i Panu Janowi Rybarskiemu pięknego koncertu «Gaude Mater Polonia», który odbył się w ubiegły czwartek w Filharmonii Krakowskiej. Jednocześnie zapraszamy na koncert Chóru z okazji wspomnienia św. Cecylii: w przyszłą niedzielę o godz. 16.30. Chór będzie śpiewał podczas Mszy św. i po jej zakończeniu. Zapraszamy również młode, uzdolnione osoby do włączenia się w działalność naszego Chóru.

11. Składka w następną niedziele będzie przeznaczona na opłacenie prac remontowych w naszej parafii.

12. Stowarzyszenie Charytatywne «Dobrosław» przeprowadza dziś przed kościołem kwestę na pomoc choremu Krzysiowi.

13. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. kalendarz ścienny na przyszły rok z galerią sukienek Królowej Polski na każdy miesiąc. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma.

14. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
† Jadwiga Targosz, z ul. Rolniczej;
† Barbara Pyrz, z ul. Smoluchowskiego.
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…