Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą — 05.02.2017

1.    Na nieszpory niedzielne zapraszamy dzisiaj na godz. 18.00.
2.    Na spotkanie kręgu biblijnego zapraszamy do sali parafialnej we wtorek o godz. 19.15.
3.    W środę, 8 lutego, na Mszy św. o godz. 18.30 rozpoczniemy Triduum przed uroczystością Najśw. Maryi Panny z Lourdes.
4.    W piątek, 10 lutego, Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
5.    W sobotę, 11 lutego, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej – uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00 i 18.30.
Dzień ten jest przeżywany w całym Kościele jako Światowy Dzień Chorego. W intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Sakrament chorych będzie udzielony również po Mszy św. o godz. 9.00. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o wypisanie na kartce danych personalnych (imię, nazwisko oraz adres); kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sakramentu. 
Główne uroczystości odpustowe rozpoczną się wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.00. Następnie, o godz. 18.30, wyruszy do ołtarza procesja światła. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi sufragan krakowski ks. bp Jan Szkodoń. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w wieczornych uroczystościach, i prosimy o przyniesienie świec i lampionów.
6.    Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacenie ogrzewania kościoła i zabudowań parafialnych w okresie zimowym.
7.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o zamordowanej kilka dni temu w Boliwii polskiej wolontariuszce Helenie, a także jaka jest prawda o marihuanie – leczy czy truje? Do nabycia są także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
8.    W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Maria Huptysiowska z ul. Warmijskiej;
† Helena Górecka z ul. Piastowskiej;
† Zdzisława Błaszczyk z ul. Krzywy Zaułek;
† Magdalena Bania z al. Kijowskiej.
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…