Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną – 30.04.2017

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które od dnia dzisiejszego odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00. Czytanki majowe będą poświęcone historii i przesłaniu objawień Matki Bożej w Fatimie, których setną rocznicę obchodzimy w tym roku.
 2. Jutro i pojutrze – w poniedziałek i we wtorek – kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W środę, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie – dziś i w środę – Mszy św. w kaplicy akademickiej z udziałem dzieci przedszkolnych.

W pierwszą środę miesiąca nabożeństwo majowe będzie połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  

 1. W czwartek – 4 maja – przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona Miasta Krakowa. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończy Msza św. o godz. 18.30 w intencji ministrantów i ich rodzin.
 2. W piątek – 5 maja – obchodzić będziemy wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Dodatkowa Msza św. dla dzieci zostanie odprawiona o godz. 16.30, a okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 i 16.00—20.00.
 3. W sobotę – 6 maja – obchodzić będziemy święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. Jeszcze dziś do skarbony przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc dla Syrii, organizowaną na prośbę Ojca Świętego Franciszka.
 5. Psychoterapeuta z doświadczeniem klinicznym zaprasza na bezpłatne konsultacje psychologiczne – dorosłych, pary, młodzież i dzieci. Wcześniej należy umówić się na rozmowę dzwoniąc pod numer telefonu: 501-642-275.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. małżeńską historię z Jezusem – czyli o małżonkach, którzy najpierw żyli na kocią łapę, potem w białym małżeństwie, a na koniec przyjęli sakrament małżeństwa; przeczytamy także o najpiękniejszym mieście we Włoszech. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne pisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy, majowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 2. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Franciszek Zabdyr, z ul. Skarbińskiego;
 • Marian Sroka, z ul. Piastowskiej;
 • Renata Remesz, z ul. Kazimierza Wielkiego;
 • Czesława Łub;
 • Bolesław Chłopek.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…