Ogłoszenia duszpasterskie na 17. niedzielę zwykłą – 30.07.2017

  1. W najbliższy wtorek o godz. 19.15, po przerwie urlopowej, wznowi swoją działalność Chór Mariański. Zachęcamy uzdolnioną muzycznie młodzież do włączenia się w pracę chóru.
  2. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej: nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej, a zakończy błogosławieństwem eucharystycznym na sposób lurdzki.
  3. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. i na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawimy o godz. 8.00 i 18.30; w piątek okazja do spowiedzi w godz. 7.00 – 8.00 i 17.00 – 19.00.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W przyszłą niedzielę, w święto Przemienienia Pańskiego, po Mszy św. o godz. 7.00 na Wawelu, wyruszy na Jasną Górę XXXVII Piesza Pielgrzymka Krakowska. W pielgrzymce weźmie udział grupa 8. – św. Wincentego a Paulo – z naszej parafii i z duszpasterstwa akademickiego. Do grupy 8. można zapisać się drogą internetową lub osobiście: w Biurze Zapisów przy ul. św. Anny w Krakowie oraz w naszej zakrystii. Informacje na stronie internetowej Wspólnoty Śródmiejskiej.
  6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Drogę, Źródło, Arkę, Olę i Jasia dla dzieci i inne pisma. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o problemie Ukraińców z własną historią i o obronie barykady na Alejach Jerozolimskich podczas Powstania Warszawskiego. W Niedzieli zaś przeczytamy m.in. o replikach koron klementyńskich Obrazu Jasnogórskiego oraz o wizycie w Krakowie prefekta watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. kardynała Roberta Saraha oraz o promocji jego książki.
  7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Leokadia Kwaśniewska, z ul. Chocimskiej.

Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie