Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą – 15.10.2017

 1. Codziennie zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 2. Rozpoczyna się przygotowanie młodzieży do przyjęcia bierzmowania. Dziś odbędzie (odbyło) się spotkanie dla uczniów klas VII szkół podstawowych i II gimnazjalnych – w kaplicy akademickiej po Mszy św. o godz. 11.00; spotkania dla uczniów klas III gimnazjalnych będą się odbywały w czwartki w sali parafialnej o godz. 19.00.
 3. Dziś odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego w DA «Na Miasteczku»: Mszy św. o godz. 20.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi Antoni Miciak CM, były duszpasterz akademicki w naszej parafii.
 4. Jutro, w poniedziałek odbędzie się inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Pedagogicznym. Do naszego kościoła zapraszamy o godz. 9.00 na Mszę św. inauguracyjną – o Boże błogosławieństwo dla profesorów, studentów i wszystkich pracowników UP.
 5. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zaprasza we wtorek na Mszę św. o godz. 17.00 w kaplicy akademickiej, a po niej – na spotkanie robocze w Klubie Parafialnym. Zapraszamy także nowych parafian do włączenia się w pomoc świadczoną osobom biednym, starszym i samotnym.
 6. W środę, 18 października, przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia.
 7. W piątek, 20 października, obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Z racji uroczystości – w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Przyszła niedziela jest obchodzona jako Niedziela Misyjna: ofiary składane w czasie Mszy Świętych będą przeznaczone na cele misyjne. Naszymi gośćmi będą członkowie Komitetu Budowy Kościoła w Łazach – w parafii św. Wincentego a Paulo w Moszczanach – którzy będą prowadzili sprzedaż cegiełek na pomoc w ukończeniu budowy kościoła i spłacenie zaciągniętych długów.
 9. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 10. Papieskie Stowarzyszenie – Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (telewizory, komputery, monitory, lodówki, pralki itp.). Jej celem jest pozyskanie jak największej ilości zużytego sprzętu i w ten sposób zdobycie środków na wsparcie Kościoła misyjnego (budowane są szkoły, szpitale, kaplice, studnie). Z zebranych funduszy wspierane są również wspólnoty kościoła prześladowanego. Zużyty sprzęt będzie można złożyć we wtorek 24 października na placu za kościołem do godz. 12.00.
 11. Chór Mariański serdecznie zaprasza na doroczny uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości – w piątek 10 listopada br. o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym. W koncercie wystąpią wybitni soliści, krakowska Młoda Filharmonia, zespół tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego Słowianki i Chór Mariański. Szczegóły – na afiszach przy kościele i w gablocie Chóru od strony ul. Galla. Po zaproszenia można zgłaszać się do sali akademickiej we wtorek i piątek w godzinach 19.30—21.00.
 12. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. „W dni święte zamknięte” – czyli o handlowcach, którzy od lat zamykają swoje sklepy w niedziele i święta oraz o tym, za co przyznano tegoroczną Nagrodę Nobla z fizyki i chemii. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży. W zakrystii możemy nabyć także książkę ks. Marcina Rolke CM o historii naszej parafii (w cenie 40 złotych).
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Adam Zieliński, z ul. Warmijskiej;

† Anna Ptak, z ul. Lea.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…