Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła (30. niedzielę zwykłą) – 29.10.2017

 1. Dziś, w środę i w następną niedzielę nie będzie Mszy Świętej dla rodziców i dzieci przedszkolnych w kaplicy akademickiej.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 18.00. Jutro, w poniedziałek na różaniec dla rodziców z dziećmi o godz. 17.00 zapraszamy do kaplicy pod zakrystią – ze względu na projekcję filmową w kościele.
 3. Poszukujących i wątpiących zapraszamy na katechezy neokatechumenalne w każdą niedzielę i czwartek o godz. 19.00 do kaplicy akademickiej.
 4. Jutro, w poniedziałek (30 października) będziemy mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć w naszym kościele film pt. «Teraz i w godzinę śmierci». Film ten stara się odpowiedzieć na pytanie, jak wielką bronią w walce ze złem jest modlitwa różańcowa. Projekcje rozpoczną się o godz. 16.00 i 20.30. Bardzo serdecznie zapraszamy. Biletem wstępu będzie ofiara złożona do skarbony na rzecz ubogich i potrzebujących przy wyjściu z kościoła.
 5. W środę, 1 listopada, obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem obowiązującym: każdy katolik w tym dniu powinien wziąć udział we Mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele – według porządku niedzielnego.

Okazja do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych – jutro, w poniedziałek w godz. 6.00 – 9.00 i 17.00 – 20.00.

 1. W czwartek, 2 listopada, obchodzić będziemy w liturgii Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czyli tzw. Dzień Zaduszny): zwłaszcza w tym dniu staramy się pomóc naszym zmarłym przez ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętej i Komunii Świętej. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00. 9.00, 15.00, 16.30 (z udziałem dzieci), 30 i 20.00. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w szczególny sposób w intencji zmarłych kapłanów i sióstr pracujących w naszej parafii.

Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.

 1. W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych można zyskać odpust zupełny do ofiarowania za zmarłych. Dokładne informacje znajdziemy na stronie 1 naszego pisma Z Życia Parafii
 2. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 8.00 (a w Dniu Zadusznym także o godz. 18.30) będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 4. W przyszłą niedzielę, 5 listopada – zgodnie z wieloletnią tradycją – po wszystkich Mszach św. przed kościołem odbędzie się jesienna kwesta na pomoc najuboższym parafianom i dzieciom z ubogich rodzin, świadczoną przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
 5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące do codziennego odmawiania, przeczytamy też, kiedy uchodźca przestaje być uchodźcą, a staje się imigrantem. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Droga dla młodzieży i nowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, listopadowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Janina Przetocka, z ul. Czarnowiejskiej;

† Helena Głowacz, z ul. Chocimskiej;

† Tadeusz Kowalczyk, z ul. Chocimskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…