Ogłoszenia duszpasterskie na 33. niedzielę zwykłą – 19.11.2017

  1. Codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
  2. Na ekrany wchodzi jeden z najgłośniejszych chrześcijańskich filmów fabularnych w historii – Sprawa Chrystusa. Opowiada on prawdziwą historię słynnego amerykańskiego dziennikarza śledczego i ateisty podejmującego się przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które odpowie na pytanie: czy zmartwychwstanie Chrystusa naprawdę miało miejsce? Sprawa Chrystusa w kinach od 17 listopada. Gorąco zachęcamy.
  3. Spotkanie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo odbędzie się we wtorek 21 listopada; rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  4. Nadal zapraszamy chłopców i dziewczęta z klas drugich i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Maryjnej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów na ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej.
  5. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata: we Mszy św. o godz. 9.30 weźmie udział Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, a po Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i odśpiewamy pieśń Ciebie Boga wysławiamy
  6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
  7. W przyszłą niedzielę naszym gościem będzie Jacek Piszczek, proboszcz parafii św. Jacka; składka niedzielna będzie przeznaczona na wsparcie budowy nowego kościoła.
  8. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. przed kościołem będzie można datkiem pieniężnym wesprzeć kuchnię dla ubogich, prowadzoną przez Panią Martę Sawicką. Będą już także do nabycia opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  9. Zdjęcia z pielgrzymki parafialnej do Fatimy są do odebrania w zakrystii. W zakrystii możemy także nabyć prasę katolicką. Do najnowszego Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz ścienny na 2018 rok ze świętym Józefem, znajdziemy w nim także odpowiedź na pytania: czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie? co o samobójstwie mówi Kościół? Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma, a także książka ks. Marcina Rolkego CM o historii naszej parafii..
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Jan Piskorz, z ul. Rydla;

† Irena Wiśniewska – zmarła w Stanach Zjednoczonych.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…