Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Wielkiego Postu — 11.03.2018

  1. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Dziś zapraszamy na Gorzkie żale o godz. 17.30, a w piątek na Drogę krzyżową: o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00 dla dorosłych. Wszystkich, a zwłaszcza studentów i młodzież, w najbliższy piątek zapraszamy na akademicką Drogę krzyżową po Miasteczku Akademickim AGH: rozpoczęcie na ulicy Budryka przy klubie Studio o godz. 21.00.
  2. Stowarzyszenie Miłosierdzia dziękuje serdecznie za dary rzeczowe i ofiary przekazane na pomoc najuboższym na terenie naszej parafii: członkowie Stowarzyszenia w minioną niedzielę zebrali na ten cel 465 złotych.
  3. We wtorek, 13 marca, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
  4. Również we wtorek – ks. Opiekun zaprasza Rodziców ministrantów i krucjatek na spotkanie w sali parafialnej o godz. 19.30.
  5. W sobotę, 17 marca, przypada dzień imienin ks. Zbigniewa Kopcińskiego. Czcigodnemu Solenizantowi życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask na każdy dzień kapłańskiej posługi.
  6. W niedzielę, 18 marca, Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski będzie przewodniczył tradycyjnej Akademickiej Drodze Krzyżowej ulicami Krakowa. Droga krzyżowa rozpocznie się przed kolegiatą św. Anny o godz. 20.30, a zakończy pod „Oknem Papieskim” na ul. Franciszkańskiej.
  7. We wtorek 20 marca – czyli w następnym tygodniu – rozpocznie się Studencki Kurs Przedmałżeński Miłość z Wyboru, dla par, które się nie spieszą i chcą dobrze przygotować się do małżeństwa. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o pysze, wyproszonych dzieciach i potrzebie ciągłego nawracania – w wywiadzie z rektorem bazyliki św. Michała Archanioła we Włoszech oraz o ograniczeniu handlu w niedzielę: dzięki tej ustawie robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Miłujcie się! dla młodzieży i nowy numer dominikańskiego Listu.
  9. W zakrystii dzieci mogą jeszcze otrzymać skarbonkę na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc biednym. W zakrystii można również zakupić baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii, a przy głównym wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonę do składania jałmużny wielkopostnej, i drugą – do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Janina Walczak, z ul. Chocimskiej;

† Kazimiera Adamska, z ul. Nowowiejskiej;

† Michalina Nowak, z ul. Staffa;

† Marian Kuciel, z ul. Chodowieckiego;

† Leszek Zając, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Edward Górski, z ul. Armii Krajowej;

† Cecylia Pudełek, z al. Kijowskiej. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…