Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę Wielkiego Postu — 18.03.2018

 1. Na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.30, a w piątki Wielkiego Postu do udziału w Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 2. Jutro, w poniedziałek będzie obchodzona uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Msze św. zostaną odprawione według porządku na dni powszednie. Poniedziałek jest również dniem imienin ks. Bogdana Markowskiego, któremu życzymy obfitości łask Bożych i nieustannej opieki Naszej Pani z Lourdes.
 3. W najbliższy wtorek, 20 marca, rozpocznie się Studencki Kurs Przedmałżeński Miłość z Wyboru. Więcej informacji znajdziemy na wyłożonych ulotkach.
 4. W środę, 21 marca, w naszym kościele o godz. 20.30 o swoim niezwykłym życiu opowie Tim Guénard – mąż i ojciec, były bokser i więzień, autor książki Silniejszy od nienawiści. Na spotkanie wszystkich serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę, 24 marca, biskup Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z klas III gimnazjalnych. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00. We wtorek i czwartek kandydaci do bierzmowania i ich świadkowie wezmą udział w próbach uroczystości o godz. 17.00; w czwartek po próbie będzie okazja do spowiedzi świętej. Kandydatów do bierzmowania, a także ich rodziny polecamy modlitwie wiernych.
 6. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.30 i w niedzielę po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, przygotowane przez studentów z naszego Duszpasterstwa Akademickiego.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na początku wszystkich Mszy Świętych w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcimy palmy, zaś uroczysta procesja z palmami odbędzie się na początku Mszy św. o godz. 11.00.
 8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
 9. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na funkcjonowanie Alma Spei – krakowskiego Hospicjum dla Dzieci. Również w przyszłą niedzielę przedstawiciele Wspólnoty „Migotki” (przynależącej do ruchu „Wiara i Światło”, zrzeszającego osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół) będą rozprowadzać palmy, a otrzymane datki będą przeznaczone m.in. na wyjazd wakacyjny osób niepełnosprawnych.
 10. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku będzie obchodzona dopiero w poniedziałek po Oktawie Wielkanocy czyli 9 kwietnia.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów maryjnych w Smardzowicach, Wysocicach, Ibramowicach i Miechowie – w sobotę 21 kwietnia. Informacje i zapisy: w każdy wtorek w godz. 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka oraz o świętym odprawiającym Mszę św. w taki sposób, że niewierzący uciekł… z obawy przed nawróceniem – czyli dalszy ciąg opowieści o św. ojcu Pio; w Gościu jest też wzmianka na świętowaniu «24 godzin dla Pana» w naszym kościele. Do nabycia są także inne czasopisma. W zakrystii można zakupić również baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 7 zł za sztukę: dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Maria Lis, z ul. Rydla;

† Piotr Długosz, z ul.Lea;

† Janusz Horzemski, z ul. Staszczyka;

† Hanna Michalska-Floriańczyk, z ul. Nowowiejskiej. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…