Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej — 25.03.2018

  1. Zarząd Hospicjum dla Dzieci Alma Spei dziękuje serdecznie za wsparcie jego działalności: w ubiegłą niedzielę wolontariusze zebrali 878 złotych na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci.
  2. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.30.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy serdecznie na Misterium Męki Pańskiej, przygotowane przez studentów z naszego Duszpasterstwa Akademickiego.
  4. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Świętami odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19.15 w kancelarii parafialnej.
  5. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach Paschalnego Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, które jest «szczytem całego roku liturgicznego». Świętowanie Wielkanocy rozpoczynamy już w czwartek wieczorem, a program Triduum przedstawia się następująco:

W Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. 

W Wielki Piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej z Komunią Świętą o godz. 18.00, a po jej zakończeniu procesja do Bożego Grobu, nabożeństwo Gorzkich żali i adoracja do godz. 24.00.

W Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do godz. 17.00 przed kościołem.

W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, należy zachować święty post paschalny, to znaczy tzw. post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną, która wyruszy ok. godz. 21.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej należy przynieść ze sobą świece.

Jak wiadomo od lat – Niedziela Palmowa nie jest dobrym dniem do odprawiania spowiedzi przedświątecznej. Okazja do spowiedzi przed Triduum i Świętami Wielkanocnymi będzie jeszcze od poniedziałku do środy w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00.  

Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do środy włącznie.

Plan Wielkiego Tygodnia jest wywieszony w gablocie, był też zamieszczony w marcowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. godz. 11.00.
  2. W środę 11 kwietnia rusza w naszej parafii Kurs Małżeński. Jest to cykl 7 spotkań przeznaczony dla małżonków, którzy chcą pogłębić więź między sobą. Spotkania będą odbywały się w Domu Katolickim na ul. Lea 55 o godz. 18:30. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czym jest Triduum Paschalne i jak je owocnie przeżyć oraz jaka lekcja płynie dla nas z postawy ojca Pio, który świadomie przyjął na siebie ogromne cierpienie. Do nabycia jest również Niedziela, nowy, kwietniowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz inne pisma, a także cukrowe baranki wielkanocne Caritasu.
  4. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:

† Adam Jagiełowicz, z ul. Żelechowskiego.

Polećmy Bożemu Miłosierdziu także † Wandę Czajkowską, mamę ks. Mariusza, która w dniu wczorajszym odeszła po nagrodę do Pana: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…