Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkanocna czyli Miłosierdzia — 08.04.2018

 1. Dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna – swoje ofiary składają dziś do przygotowanego koszyka w czasie Mszy św. o godz. 11.00; zebrane pieniądze dzieci mogą także przekazać w ciągu tygodnia do zakrystii.
 2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy, przeniesioną z dnia 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia: wszyscy, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą już dziś w zakrystii otrzymać specjalną deklarację. Zapraszamy też wszystkie małżeństwa oczekujące dziecka do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa na zakończenie Mszy Świętej o godz. 9.00 i 18.30. Ze względu na uroczystość w poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W środę, 11 kwietnia, rozpocznie się zapowiadany Kurs Małżeński: w Domu Katolickim o godz. 18.30.
 5. Również w środę – w jedenastym dniu miesiąca – w czasie Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny, a po Mszy św. chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia.
 6. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 7. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne.
 8. Dyrekcja VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Skarbińskiego 5 zaprasza absolwentów gimnazjów na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY w sobotę 14 kwietnia w godz. 10.00—13.00.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów maryjnych w Smardzowicach i Wysocicach, sanktuarium Męki Pańskiej w Ibramowicach i sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie – w sobotę 21 kwietnia. Informacje i zapisy we wtorek w godz. 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest Niedziela, Źródło, List, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co znaczą słowa „Jezu, ufam Tobie” i jak je wprowadzić do naszego życia w czasach, w których tak wiele wokół nas nieufności.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Adam Skołuba, z ul. Królewskiej;
 • Zenon Malik, z ul. Staffa.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…