Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego — 20.05.2018

 1. Fundacja «Pomoc Polakom Donbasu» dziękuje za wsparcie remontu domu w Krzywaczce: w niedzielę 6 maja w czasie kwesty przed kościołem na pomoc ofiarom wojny w Donbasie zebrano 12.395 złotych.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 3. Dziś podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30 dwie grupy dzieci przystąpią [przystąpiły] do Pierwszej Komunii św. Dzieci od poniedziałku będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 16.30.
 4. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00 – oraz (z homilią) – o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 16.30, 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas czwartych będą przeżywały uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej [ławki w kościele będą zajęte dla dzieci!]. Dzieci przystąpią do sakramentu pojednania w najbliższą środę o godz. 16.30, a o godz. 17.00 zbiorą się przed kościołem na próbie uroczystości; okazja do spowiedzi dla rodziców i rodzin będzie od godz. 18.00.
 6. W ostatnią niedzielę miesiąca odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 7. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 2 czerwca. Informacje i zapisy: we wtorki w godz. 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 8. Równolegle do reformy w szkolnictwie – następuje zmiana w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania: przygotowanie będzie obejmowało uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych. Jeszcze przed wakacjami przygotowanie rozpoczną uczniowie klas szóstych: bardzo prosimy o obecność uczniów klas szóstych z rodzicami na Mszy św. o godz. 11.00 i spotkaniu z ks. Proboszczem w niedzielę 10 czerwca.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest Niedziela, Źródło, List, Gość Niedzielny i inne czasopisma. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dokąd zmierza Europa – czyli o powrocie do pogaństwa, o tym, jak Polacy oceniają niedziele bez handlu oraz o Bogu, który kocha grzeszników – w rozmowie z o. Maciejem Szczęsnym.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Teresa Łozowicka-Stupnicka, z ul. Skarbińskiego;
 • Anna Dzierwa, z ul. Spokojnej;
 • Lesław Połomski, z ul. Chocimskiej;
 • Wojciech Kamieński, z ul. Chodowieckiego;
 • Maria Jaglarz, z ul. Rolniczej;
 • Ewa Młyniec-Zajączkowska, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…