Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – 31.05.2018

  1. Dziś porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
  2. Po Mszy Świętej o godz. 16.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, która przej­dzie ulicą Lea i aleją Kijowską do kościoła pw. Bł. Anieli Salawy. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary i uroczystym uczczeniem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze – bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów na trasie procesji, prosimy też, aby nie parkować samochodów na trasie przejścia procesji; wiernych prosimy o włączanie się we wspólny śpiew i podążanie za baldachimem z Najświętszym Sakramentem. Za udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny.
  3. Jutro Mszą św. o godz. 18.30 i procesją eucharystyczną wokół kościoła rozpoczniemy obchody oktawy Bożego Ciała. Gorąco zachęcamy do udziału w oktawie uroczystości Bożego Ciała starszych, młodzież i dzieci: niech codzienne oddanie czci Chrystusowi obecnemu w Najśw. Sakramencie stanie się przedłużeniem na kolejne dni dzisiejszej wielkiej i radosnej uroczystości.
  4. W minioną niedzielę w domu Księży Misjonarzy na Kleparzu odszedł do wieczności śp. ks. Władysław Bomba, proboszcz naszej parafii w latach 1991—1994. Pogrzeb śp. ks. Władysława odbędzie się w piątek: o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa w kościele św. Wincentego a Paulo przy ul. św. Filipa, a o godz. 13.00 nastąpi odprowadzenie od bramy Cmentarza Rakowickiego do grobowca Księży Misjonarzy.  
  5. Od piątku przez trzy miesiące – w czerwcu, lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.
  6. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne. Istnieje także możliwość korzystania z bezpłatnych porad prawnika. Wszelkie informacje znajdziemy w gablotach w wejściu do kościoła.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii.