Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę zwykłą – 30.09.2018

 1. Od poniedziałku – czyli od jutra – będzie odprawiana w dni robocze Msza św. „akademicka” o godz. 20.00.
 2. Od jutra przez cały październik odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00 nabożeństwa różańcowe. Dodatkowo od poniedziałku do piątku będzie różaniec dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich wiernych gorąco zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej.
 3. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową.
 4. W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi świętej do godz. 9.00 i od godz. 16.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci.
 5. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 6. W przyszłą niedzielę naszym gościem będzie proboszcz parafii św. Jacka – ks. Jacek Piszczek, który będzie głosił homilie niedzielne; taca niedzielna będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła pw. św. Jacka.
 7. Wszystkich studentów zapraszamy od następnej niedzieli, do środy codziennie o godz. 20.00, na akademickie rekolekcje «Na dobry początek»; rekolekcje pod hasłem Więc jak mógłbym nie wierzyć? poprowadzi ks. Paweł Szymański CM.
 8. Przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpocznie się w następnym tygodniu. Uczniów klas VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjalnych zapraszamy na spotkania we wtorki albo w czwartki do sali parafialnej o godz. 19.00 (od wtorku 9 października!), a uczniów klas VII szkół podstawowych w drugie niedziele miesiąca do kaplicy akademickiej po Mszy św. o godz. 11.00 (od niedzieli 14 października). Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła, jest też podany w najnowszym numerze gazety parafialnej.
 9. Już dziś zapraszamy na inauguracja roku akademickiego w DA Na Miasteczku i uroczyste obchody 60-lecia Duszpasterstwa Akademickiego w naszej parafii w niedzielę 14 października: na „spotkanie po latach” o godz. 16.00 w budynku DA i na Mszę św. o godz. 20.00, której będzie przewodniczył metropolita krakowski – arcybiskup Marek Jędraszewski, z udziałem byłych i obecnych duszpasterzy akademickich.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o św. Teresie z Lisieux, która pokazała, jaką droga można wspiąć się do nieba, o wizycie papieża Franciszka na Litwie oraz o diecie dla seniora. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, październikowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Helena Kielar, z ul. Chocimskiej;

† Marian Matoń, z ul. Nawojki;

† Jadwiga Patykiewicz, z ul. Lea;

† Otylia Pukała, z ul. Smoluchowskiego;

† Aleksander Lejszkies, z ul. Lea.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…