Ogłoszenia duszpasterskie na 32. niedzielę zwykłą – 11.11.2018

  1. Serdecznie gratulujemy naszemu Chórowi Mariańskiemu pięknego i poruszającego Koncertu Pieśni Patriotycznych 100 LAT NIEPODLEGŁEJ, który miał miejsce w sobotę, 3 listopada, w Centrum Kongresowym ICE. Koncert, zorganizowany staraniem Dyrygenta Jana Rybarskiego i Chóru Mariańskiego, poruszył serca i zachwycił uczestników. Raz jeszcze Bóg zapłać! P. Organiście i wszystkim Chórzystom.
  2. Jeszcze dziś do specjalnie oznakowanej skarbony przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na Święto Ubogich w Archidiecezji: zgodnie z życzeniem ks. Arcybiskupa Metropolity nasze ofiary będą przeznaczone na pomocy ubogim, organizowaną z okazji Święta Ubogich.
  3. Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a za polecanych w wypominkach całorocznych – w każdą niedzielę o godz. 7.30.
  4. W naszej parafii trwają katechezy neokatechumenalne. Jak czytamy w zaproszeniu: Przyjdź, zaryzykuj, posłuchaj dobrej nowiny o Jezusie Chrystusie, który zbawia człowieka. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w kaplicy akademickiej.
  5. We wtorek, 13 listopada, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
  6. W najbliższy piątek, 16 listopada, rozpocznie się w naszej parafii wizytacja pasterska ks. biskupa Jana Szkodonia, która potrwa do niedzieli, 18 listopada. Bardzo prosimy wszystkich wiernych o żywy udział w wizytacji pasterskiej. W piątek o godz. 18.15 rozpocznie się liturgiczne powitanie ks. Biskupa w kościele, po czym ks. Biskup razem ze wszystkimi księżmi pracującymi w naszej parafii odprawi uroczystą Mszę św. koncelebrowaną. W sobotę Biskup spotka się m.in. ze służbą liturgiczną o godz. 11.30 w sali parafialnej, z ustępującą Radą Parafialną o godz. 16.00 i z grupami i wspólnotami działającymi w naszej parafii o godz. 17.00: wszystkich członków grup i wspólnot serdecznie zapraszamy w sobotę do sali akademickiej na godz. 17.00. W niedzielę ks. Biskup będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. o godz. 9.30, a na kolejnych Mszach Świętych skieruje do nas słowo, pozdrowi dzieci i młodzież, udzieli błogosławieństwa rodzinom i wszystkim modlącym się w naszej świątyni. Szczegółowy program wizytacji jest wywieszony w gablotach: przed kościołem i w wejściu do kościoła.
  7. Planowana na przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na pomoc najuboższym parafianom i dzieciom z ubogich rodzin została przeniesiona na niedzielę 2 grudnia.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia jest m.in. Niedziela i Źródło. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o Kościele katolickim, który był instytucją najsilniej jednoczą Polaków z trzech zaborów w przededniu odzyskania niepodległości, o końcowym dokumencie synodu biskupów poświęconego młodzieży oraz dlaczego podrożeje prąd i jakie będą tego konsekwencje. W zakrystii możemy zaopatrzyć się także w tekst Listu pasterskiego Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który w Polsce był czytany w miniona niedzielę.
  9. Wstawiennictwu Matki Najświętszej, Patronki naszego kościoła i parafii, polecajmy ciężko chorych, a drogich naszym sercom – Jacka Moryto i p. organistę Jana Rybarskiego: Pod Twoją obronę…
  10. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Józefa Dobosz, z ul. Warmijskiej;

† Maria Czuj, z ul. Chodowieckiego;

† Barbara Jura, z ul. Chodowieckiego.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…