Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Objawienia Pańskiego — 06.01.2019

 1. Dziś przed kościołem przed każdą Mszą św. można nabyć u ministrantów kredę i kadzidło do poświęcenia. Do nabycia jest także ścienny kalendarz parafialny na ten rok.
 2. Wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek do sali parafialnej dziś po Mszy św. o godz. 16.30.
 3. Na nieszpory świąteczne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
 4. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
 • dziś, w niedzielę, od godz. 15.30 – ul. Królewska – numery nieparzyste;
 • jutro, w poniedziałek, od godz. 16.30 – ulice Chmiela, Smoluchowskiego i Toruńska;
 • we wtorek – ul. Chocimska (oraz kolęda w akademikach);
 • w środę – ulice Ogrodniczek i Spokojna (oraz kolęda w akademikach);
 • w czwartek – ulice Nowowiejska, Miechowska, Urzędnicza i Kawiory;
 • w piątek – ulice Altanowa, Młodej Polski, Niedziałkowskiego, Szlachtowskiego i Żelechowskiego.

Plan wizyty duszpasterskiej jest wywieszony przy głównym wyjściu z kościoła, był też podany w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii… Woda święcona jest umieszczona obok szopki, w bocznej nawie kościoła. 

 1. Krakowskie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają Studentów Krakowa na opłatek i kolędowanie z Księdzem Arcybiskupem – w czwartek, 10 stycznia, o godz. 20.30 do kolegiaty Świętej Anny w Krakowie, a po kolędowaniu na wspólną kolację.  
 2. Msze Święte niedzielne w kaplicy akademickiej dla rodziców z dziećmi przedszkolnymi będą zawieszone na czas ferii szkolnych. Natomiast zgodnie z planem – czyli w następną niedzielę – odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.
 3. Duszpasterze akademiccy zapraszają serdecznie na «Wielkie Kolędowanie», które odbędzie się w  niedzielę, 13 stycznia, o godz. 21.00 w naszym kościele. Wystąpi  schola naszego Duszpasterstwa wraz z kwartetem smyczkowym i zespołem. Zaśpiewają znane kolędy w odświeżonych aranżacjach oraz mniej znane utwory o tematyce świątecznej.
 4. Spotkanie Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym wyjątkowo odbędzie się dopiero w trzeci piątek miesiąca – czyli 18 stycznia.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Są już nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o królach, którzy odwiedzili nowo narodzonego Jezusa oraz o pięknie życia w małżeństwie sakramentalnym. Do nabycia jest także Źródło i inne czasopisma.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Henryk Czerwiński, z ul. Nowowiejskiej;

† Marianna Głogowska, z ul. Żelechowskiego;

† Janina Paździerko, z ul. Skarbińskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…