Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą – 22.09.2019

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na finansowanie prac remontowych i renowacyjnych w naszym kościele i budynkach parafialnych. W niedzielę 15 września zebrano w czasie Mszy Świętych 14.160 złotych.
2. Dzisiaj na godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
3. We wtorek o godz. 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w int. Dyrekcji i Pracowników Szpitala MSWiA w Krakowie z okazji 90-lecia istnienia tej placówki medycznej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. Od wtorku zapraszamy do udziału w Triduum ku czci św. Wincentego a Paulo: na Mszę św. o godz. 18.30 i wspólną modlitwę za przyczyną św. Wincentego.
5. W piątek – 27 września – obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. W piątek w naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W piątek – ze względu na uroczystość – na terenie naszej parafii nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a kancelaria parafialna będzie nieczynna.
Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.30: wspólne świętowanie rozpocznie modlitwa przy pomniku św. Wincentego a Paulo, w parku jego imienia, pod przewodnictwem ks. Zdzisława Góry, nowego proboszcza parafii pw. bł. Anieli Salawy, który również wygłosi okolicznościową homilię. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy do udziału w wieczornej uroczystości.
6. Dziś przed kościołem – zgodnie z zapowiedzią – odbywa się kwesta na pomoc niepełnosprawnym.
7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak Rosja rozmywa odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresję na Polskę we wrześniu 1939 r. oraz za zbrodnię katyńską. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma.
8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Leszek Siudut z ul. Kazimierza Wielkiego ;
† Zbigniew Głogowski z ul. Żelechowskiego;
† Janina Ciastoń z ul. Smoluchowskiego ;
† Adolf Chmielowski z ul. Żelechowskiego;
† Barbara Bolewska z ul. Radwańskiego;
† Maria Wybierek z ul. Kazimierza Wielkiego.
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…