Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą – 13.10.2019

 1. Trwają przygotowania do wyborów do nowej Rady Parafialnej. Każdy pełnoletni parafianin może rekomendować wybraną przez siebie osobę do składu Rady – i zachęcamy naszych Parafian, aby to uczynili. Pisemną rekomendację należy złożyć do skarbony, wystawionej przy ołtarzu św. Antoniego – do następnej niedzieli włącznie. Więcej informacji znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…, który jeszcze znajdziemy przy wyjściach z kościoła.
 2. W minionym tygodniu rozpoczęło się przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania: uczniowie klas VIII szkół podstawowych uczestniczą w spotkaniach w czwartki o godz. 19.00, a uczniowie klas VII szkół podstawowych w drugie niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 (czyli od dzisiejszej niedzieli).
 3. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00, a od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec dla dzieci o godz. 17.00 i na różaniec dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 4. Dziś zapraszamy na inaugurację roku akademickiego w DA Na Miasteczku. Uroczystej Mszy św. o godz. 20.00, będzie przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosi były proboszcz naszej parafii, a obecnie rektor Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy – ks. dr Paweł Holc CM.
 5. Dziś – w XIX Niedzielę Papieską – przed kościołem do skarbon zbierane są ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy serdecznie za każdą ofiarę na ten cel.
 6. Od roku w naszej parafii działa Oaza Dzieci Bożych. Zapraszamy dzieci z klas 3—6 na wspólną zabawę i spotkania w każdy poniedziałek w godz. 18.00—19.30 w kawiarence Na poddaszu w budynku naszego Duszpasterstwa Akademickiego. Na chętne dzieci czekamy w poniedziałek koło zakrystii o godz. 18.00.
 7. Zapraszamy chłopców i dziewczęta z klas drugich i starsze do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.15 w sali parafialnej.
 8. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Niedziela Misyjna: ofiary składane w czasie Mszy Świętych będą przeznaczone na cele misyjne.
 9. W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2020 roku. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 10 zł. Będą dostępne także egzemplarze Biblii dla dzieci.
 10. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity Marko Rupnika, które można spotkać także w Polsce, o aktualności myśli właśnie kanonizowanego kard. Newmana i o nieprawdziwych zarzutach, że Kościół katolicki w Polsce nie płaci podatków. Do nabycia jest także Niedziela i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Jerzy Krzemień, z ul. Olimpijskiej;
  † Halina Coghen, z ul. Goetla;
  † Alicja Mietniowska, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Marianna Kiwior, z ul. Smoluchowskiego;
  † Krystyna Krzysztofowicz, z ul. Piastowskiej.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…