Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 05.01.2020

 1. Wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek: dziś po Mszy św. o godz. 16.30 do Domu Katolickiego (po drugiej stronie ulicy Lea).
 2. Jutro, w poniedziałek, 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pań­skiego, zwaną też uroczystością Trzech Króli. Jutrzejsza uroczystość należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które będzie można wcześniej – czyli przed każdą Mszą Świętą – nabyć u ministrantów przed kościołem. Święto Trzech Króli jest dniem modlitw w intencji misji: ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie misji świętych.
 3. We wtorek rozpocznie się wizyta duszpasterska księży w domach parafian. Plan kolędy był zamieszczony w ostatnim numerze pisma Z Życia Parafii…, jest wywieszony w gablocie przed kościołem, znajdziemy go również na naszej stronie parafialnej misjonarska.pl.
 4. W czwartek Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na spotkanie po Mszy św. o godz. 18.30.
 5. W piątek Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy tylko katolicy będą zbawieni, dlaczego nie udał się szczyt klimatyczny w Madrycie i o nadal aktualnym przesłaniu kardynała Wyszyńskiego – przed jego beatyfikacją. Niedziela w Nowym Roku ukazuje się w nowej odsłonie: w niej nowe działy, ciekawe tematy, opinie ekspertów, porady duchowe; do nowego numeru dołączony jest modlitewnik zawierający blisko 50 modlitw na różne okoliczności życia! Do nabycia jest również Miłujcie się! dla młodzieży i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a także parafialny kalendarz na 2020 rok.
 7. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Zofia Lechowska, z ul. Galla;
  † Bronisława Albin, z ul. Kazimierza Wielkiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…