Ogłoszenia duszpasterskie na 6. niedzielę zwykłą – 16.02.2020

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Patronki naszej parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes, którą przeżywaliśmy w miniony wtorek. W tym dniu mogliśmy się ucieszyć obecnością w naszej świątyni wielu dawnych parafian i gości, a w Księdze Chorych wpisano prawie 270 osób chorych i w podeszłym wieku, które przyjęły sakrament namaszczenia – nie tylko naszych parafian, ale także przybyłych z innych parafii krakowskich i spoza Krakowa.
  2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dzisiaj na godz. 18.00.
  3. Podajemy do wiadomości, że w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu czyli od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 18.00.
  4. Członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zapraszają Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Stowarzyszenia lub podjęciem wolontariatu na spotkanie Stowarzyszenia, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 18 lutego, o godz. 18.00 w Klubie Parafialnym. Zachęcamy również do przekazania 1% podatku na Stowarzyszenie. Więcej informacji znajdziemy w gablocie w wejściu do kościoła.
  5. Zapraszamy do udziału w nowym nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous, Wizjonerki z Lourdes: w sobotę 22 lutego o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty (powyżej zakrystii).
  6. W następną niedzielę, 23 lutego, nasza parafia będzie gościć zespół wokalny Czeremszynaz Tarnopola na Ukrainie. Zespół będzie śpiewał w czasie Mszy Świętych, a po nich wystąpi z krótkim koncertem. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia ich płyt.
  7. Nasza parafia przygotowuje wyjazd autokarowy na uroczystość beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w niedzielę 7 czerwca. Wkrótce podamy więcej szczegółów.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II oraz o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła. W Niedzieli przeczytamy m.in. o karnawale po katolicku, o pątniczym fenomenie Medjugorie oraz dlaczego są potrzebne przykazania kościelne. Do nabycia są także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży.