Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020

 1. Prosimy, aby w niedziele wchodzić do kościoła bocznym wejściem, jak do tej pory, tam bowiem znajduje się dozownik z płynem dezynfekującym (prosimy o dezynfekcję rąk przy wejściu); i prosimy, aby wychodzić z kościoła głównym wejściem, które dziś jest otwarte. Przypominamy też o obowiązku używania maseczek zakrywających usta i nos.
 2. Codziennie o godz. 18.00 jest odprawiane nabożeństwa majowe.
 3. Jeszcze w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, które rozpocznie się wspólną modlitwą różańcową w intencji ustania epidemii oraz o dar deszczu. Od godz. 12.00 będzie też dodatkowa możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy, aby skorzystali z tej możliwości zwłaszcza wierni, którzy z powodu epidemii odkładali przystąpienie do sakramentów pokuty i Eucharystii, bowiem za dwa tygodnie zakończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 4. Ze względu na uroczystości Pierwszej Komunii dzieci jutro, w poniedziałek popołudniowa adoracja eucharystyczna zakończy się o godz. 15.00.
 5. Poszukujemy wolontariuszy, którzy byliby gotowi wspomóc w ten trudny czas osoby starsze i samotne. Osoby młode i starsze, chętne do pomocy, prosimy o zgłoszenie się do ks. Piotra Klimczaka.  
 6. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz nowych numerów Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży. Aby zakupić czasopisma katolickie – prosimy podejść do zakrystii.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Genowefa Kapela, z ul. Lea;
  † Wojciech Mierzwiak, z ul. Chocimskiej;
  † Jan Świerczek, z ul. Rydla;
  † Alojzy Kwaśny, z ul. Królewskiej;
  † Wiesław Jaglewicz, z ul. Spokojnej;
  † Maria Kantor, z ul. Spokojnej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek