Ogłoszenia duszpasterskie na 13. niedzielę zwykłą – 28.06.2020

 1. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna z racji uroczystości będzie nieczynna.
 2. Jutro swojego Patrona czczą księża Paweł Dobroszek i Piotr Klimczak. Drogim Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu łask Bożych potrzebnych na każdy dzień kapłańskiej posługi, zwłaszcza dla dobra dzieci, młodzieży i rodzin.
 3. Podajemy do wiadomości, że na okres wakacji (czyli od najbliższej środy) zmieniony zostanie porządek odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w dni powszednie i niedziele: w dni powszednie nie będzie Mszy Świętych o godz. 6.00, 9.00 i 20.00, a w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. W lipcu i sierpniu nie będzie także niedzielnych nieszporów o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00. Przypominamy także, że kancelaria parafialna jest czynna w dni robocze tylko w godzinach popołudniowych.
 4. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej o godz. 18.00.
 5. W czasie wakacji nie będzie codziennej adoracji eucharystycznej, natomiast w pierwszy czwartek miesiąca i w każdy czwartek przez cały dzień można nawiedzać kościół dla osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.  
 6. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30; po południu okazja do spowiedzi już od godz. 17.00.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.40 zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie, Mszę św. o godz. 8.00 i nabożeństwo.
 8. Metropolita Krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski polecił, by – w duchu solidarności z potrzebującymi – we wszystkich kościołach została przeprowadzona zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w ostatnim czasie w wyniku zalań i podtopień. Ofiary na ten cel będą zbierane do skarbony przy wyjściu z kościoła do następnej niedzieli włącznie.  
 9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Do nabycia są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a także Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii… – z obszernym omówieniem tematu Komunii Świętej na rękę.  
 10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
  • Henryka Sadowska, z ul. Gramatyka;
  • Emilia Marszalik, z al. Kijowskiej.

  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…