Ogłoszenia duszpasterskie na 19. niedzielę zwykłą – 09.08.2020

 1. Stowarzyszenie Charytatywne DOBROSŁAW składa podziękowanie za ofiary na pomoc w leczeniu Milenki: w minioną niedzielę zebrano na ten cel 2.917 złotych.
 2. We wtorek – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 osoby poważnie chore będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia.
 3. W środę – 12 sierpnia – przypada rocznica śmierci śp. ks. Czesława Żaka CM. Za śp. ks. Czesława modlić się będziemy w czasie nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30..
 4. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Jest to dzień świąteczny, w którym wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. tradycyjnie poświęcimy zioła i kwiaty.
 5. Następną niedzielę, 16 sierpnia, przeżyjemy jako dzień solidarności z mieszkańcami dotkniętej straszną katastrofą stolicy Libanu – Bejrutu. Z naszą modlitwą połączymy ofiary składane do skarbony przy wyjściu z kościoła do następnej niedzieli włącznie: nasze ofiary zostaną przekazane przez Caritas Polska na pomoc mieszkańcom Bejrutu.  
 6. Działający od kilku lat w naszej parafii PROJEKT A PAULO poszukuje wolontariuszy do pomocy osobom starszym i samotnym. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mogliby poświęcić nieco czasu potrzebującej osobie. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie przed głównym wejściem do kościoła.
 7. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy m.in. o chrześcijaństwie, które było i jest wymagające, o zawiłościach związanych z przekształceniem muzeum Hagia Sophia w meczet oraz dlaczego trzeba wypowiedzieć konwencję stambulską – w wywiadzie z byłym posłem i europosłem Markiem Jurkiem. W Gościu Niedzielnym również przeczytamy o poważnych zastrzeżeniach wobec tzw. konwencji stambulskiej, o tym, jak rozmawiać z dziećmi o płciowości, a także dlaczego warto zamknąć się na kilka dni w klasztorze.
 8. Łączymy się duchowo z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę z Krakowa i z naszej archidiecezji, i polecamy Matce Najświętszej wszelkie nasze troski i potrzeby: Pod Twoją obronę…
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Janina Konstanty-Francuz, z ul. Staffa;
  † Ryszard Nowaczek, z ul. Skarbińskiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…