Ogłoszenia duszpasterskie na 24. niedzielę zwykłą -13.09.2020

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w adoracji eucharystycznej w intencjach Ojczyzny oraz o pokój na świecie; w czwartki wystawienie Najśw. Sakramentu trwa przez cały dzień, od godz. 8.30, a od godz. 17.00 wspólną modlitwę prowadzi Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 2. Nasz Chór Mariański zaprasza uzdolnione muzycznie osoby starsze, a także młodzież do współpracy – czyli do wspólnego śpiewania na chwałę Bożą i dla duchowego pożytku wiernych. Wszelkie informacje o Chórze znajdziemy w Internecie i w gablocie Chóru od strony ul. Galla.
 3. Zapraszamy serdecznie dzieci z klas drugich i starsze do służby przy ołtarzu: do grona ministrantów i Krucjaty Maryjnej. Pomyślmy, że bardzo biednie wyglądałaby święta liturgia, także w czasie uroczystości, gdyby zabrakło przy ołtarzu młodych chłopców i dziewcząt. Kontakt: ks. Bogdan Markowski.
 4. Organizatorzy pomocy potrzebującym od lat apelują, by nie dawać pieniędzy na ulicy! Również z tego miejsca prosimy, aby przed naszym kościołem nie dawać pieniędzy żebrakom, którzy przeznaczają je na zakup alkoholu, po czym piją wódkę w kościele i w świątyni zostawiają butelki po trunkach.
 5. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Przyjaciół św. Brata Alberta przeprowadzi przed kościołem kwestę na pomoc potrzebującym; Stowarzyszenie prowadzi kuchnię dla ubogich, w której przez 5 dni w tygodniu wydawanych jest około 200 obiadów i suchy prowiant. W ten sposób będziemy mieli konkretną okazję, by wspomóc głodnych.
 6. Za dwa tygodnie, w niedzielę 27 września, obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo. Już dziś zapraszamy szczególnie do udziału w uroczystej Mszy św. o godz. 12.30.
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego przebaczenie winowajcy jest źródłem szczęścia dla przebaczającego oraz o zmarłym niedawno kardynale Marianie Jaworskim i wygnanym z Białorusi arcybiskupie Tadeuszu Kondrusiewiczu. Z kolei w Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czy możliwy jest dialog ze środowiskami LGBT oraz o niezwykłym egzorcyście, ks. Gabrielu Amorthcie, który wskazuje nam, jak bronić się przed złem.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Andrzej Ładyński, z ul. Staffa;
  † Anna Grzywacz, z ul. Chmiela;
  † Danuta Baran, z ul. Rydla;
  † Róża Leszczyńska, z ul. Lea.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek