Ogłoszenia duszpasterskie na 27. niedzielę zwykłą – 04.10.2020

  1. Dziękujemy serdecznie Ofiarodawcom za nieustanne wspieranie potrzebujących, a Wolontariuszom za pomoc. W sierpniu w naszej parafii Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław zebrało na leczenie chorej Milenki 2.917 złotych, zaś na pomoc mieszkańcom dotkniętego katastrofą Bejrutu ofiarowano 8.769 złotych i 40 euro. Z kolei Stowarzyszenie Przyjaciół św. Brata Alberta dziękuje za przekazane dwa tygodnie temu na prowadzenie kuchni dla ubogich 6.400 złotych. Tydzień temu Stowarzyszenie Miłosierdzia z pomocą wolontariuszy zebrało w marketach 672 kilogramy żywności, o wartości ponad 7.011 złotych, która zostanie przekazana potrzebującym. Przykre jest jedynie to, że wolontariusze zbierający żywność, zapewne od osób dalekich od Kościoła, zamiast wsparcia biednych otrzymywali… niestosowne uwagi.
  2. W ubiegłą niedzielę, 27 września, pięciu młodych mężczyzn, w tym jeden z grona lektorów naszej parafii, przyjęło strój duchownych w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowych i dobrych powołaniach do kapłaństwa i życia zakonnego.
  3. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 11.00 po raz pierwszy gromadzą się/gromadzili się Rodzice z dziećmi, które w maju przystąpią do Pierwszej Komunii św. Zgodnie z informacja zamieszczoną w gazecie parafialnej, w gablotach i na stronie internetowej parafii – rozpoczęło się także przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniowie klas VIII szkół podstawowych spotykają się w czwartki o godz. 19.00 w Sali Parafialnej (powyżej zakrystii), a uczniowie klas VII szkół podstawowych w drugie niedziele miesiąca w kaplicy akademickiej po Mszy św. o godz. 11.00 (czyli od następnej niedzieli).
  4. Przez cały październik codziennie o godz. 18.00 jest odprawiane nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i dla dzieci, a dodatkowo oprócz soboty nabożeństwo różańcowe dla studentów i młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich gorąco zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej, a Rodziców z dziećmi zapraszamy na różaniec o godz. 18.00.
  5. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową.
  6. W przyszłą niedzielę – XX Niedzielę Papieską – będą zbierane ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
  7. Już dziś zapraszamy wszystkich studentów na rekolekcje akademickie na dobry początek, które w tym roku będą się odbywały w Bazylice Ojców Dominikanów od 12 do 14 października o godz. 19.30.
  8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu, tekst o tym, jak Kościół traktuje eutanazję oraz wywiad z matką sługi Bożego Carla Acutisa, który za tydzień zostanie ogłoszony błogosławionym. Z kolei w Niedzieli przeczytamy o tym, co Kościół mówi o stosunku do zwierząt i co przekonuje współczesnych mężczyzn, by sięgać po różaniec. Jest do nabycia także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz pierwszy numer nowego miesięcznika dla najmłodszych Staś.