Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021

  1. W środę, 6 stycznia, obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pań­skiego, zwaną też uroczystością Trzech Króli. Uroczystość Trzech Króli należy do tzw. świąt obowiązujących. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które będzie można wcześniej – czyli przed każdą Mszą Świętą – nabyć u ministrantów przed kościołem. Uroczystość Objawienia Pań­skiego jest dniem modlitw w intencji misji: ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie misji świętych.
  2. Wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy na wspólne spotkanie świąteczne połączone ze śpiewem kolęd – w kościele w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 16.30. Podczas tego spotkania dokonamy również zmiany tajemnic Żywego Różańca.
  3. Przypominamy, że z powodu ograniczeń epidemicznych wizyta duszpasterska czyli Kolęda 2021 odbędzie się w tym roku według podanego planu kolędy, ale księża odwiedzą te domy i rodziny, do których zostaną zaproszeni. Na półkach przy głównym wyjściu znajdziemy niezbędne informacje, a także formularz Zaproszenia kapłana z wizytą duszpasterską, który należy wypełnić i przynieść do zakrystii albo kancelarii parafialnej.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W nowym numerze Niedzieli przeczytamy o tym, jak groźne są sekty głoszące koniec świata, jaki wpływ miała pandemia na życie Kościoła w 2020 roku i czy szczepionki na koronawirusa są bezpieczne. Do nabycia jest jeszcze Miłujcie się! dla młodzieży, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych, a także parafialny kalendarz na 2021 rok.
  5. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:
    † Zbigniew Słupczyński, z al. Kijowskiej.
    Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…