Ogłoszenia duszpasterskie na 6. niedzielę zwykłą – 14.02.2021

 1. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Patronki naszej parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes, którą przeżywaliśmy w miniony czwartek. Mimo epidemicznych ograniczeń – w tym dniu mogliśmy się ucieszyć obecnością w naszej świątyni wielu dawnych parafian i gości, a w Księdze Chorych wpisano ponad 120 osób chorych i w podeszłym wieku, które przyjęły sakrament namaszczenia, nie tylko naszych parafian, ale w dużej części przybyłych z innych parafii krakowskich i spoza Krakowa.
 2. W najbliższą środę, 17 lutego, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30, 18.30 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: wierni od ukończenia czternastego roku życia są zobowiązani do powstrzymania się od pokarmów mięsnych, a wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia obowiązuje ograniczenie posiłków do trzech. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous, Wizjonerki z Lourdes: w sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty (powyżej zakrystii).
 5. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na finasowanie ogrzewania kościoła.
 6. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych i studentów rozpoczną się w 2. niedzielę Wielkiego Postu – czyli 28 lutego.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czy czeka nas demograficzna katastrofa oraz kiedy kupić dziecku pierwszy telefon. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o niezwykłym miejscu, w którym nawraca się francuska młodzież – czyli grocie św. Marii Magdaleny w Prowansji, ks. Jerzego Szymika Jeszcze o rewolucji październikowej czyli o tzw. strajku kobiet oraz jak dobrze zacząć Wielki Post. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci, można też nabyć książkę ks. Bogdana Markowskiego Jutro dzieje się dzisiaj.
 8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Dorota Krawiec, z ul. Galla.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…