Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021

 1. Drogim naszym Parafianom, Gościom i wszystkim Uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: niech Zmartwychwstały Pan, który sam jest Drogą Prawdą i Życiem, poprowadzi Was pewną ręką przez mroki codzienności i pokazuje, jak na co dzień kierować się miłością. Radosnych Świąt!
 2. Chociaż w warunkach pandemicznych ograniczeń, a przecież z wielką radością przeżywaliśmy Święte Triduum Paschalne. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i dobre przeżycie uroczystości Triduum Paschalnego: dziękujemy Panu Organiście Marcinowi Miotelce, dziękujemy Siostrze Marii i Siostrze Beacie, Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej i Wszystkim, którym winniśmy wdzięczność. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, ofiary złożone podczas święcenia pokarmów, a przeznaczone na spłatę powstałego zadłużenia za media: za wodę, elektryczność i ogrzewanie w zabudowaniach parafialnych, i za ofiary składane na pomoc biednym oraz dary materialne, złożone w okresie Wiel­kiego Postu dla wsparcia osób chorych, samotnych i potrzebujących.
 3. Dziś, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele będą odprawione według porządku niedzielnego, ale… Zgodnie z zapowiedzią – by przy istniejących ograniczeniach umożliwić większej ilości wiernych udział w świątecznej Eucharystii dziś i jutro zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 14.00! Jutrzejsza Msza św. o godz. 14.00 zostanie odprawiona w intencjach złożonych do skarbony w czasie wczorajszej adoracji krzyża.
 4. Ofiary zbierane na tacę jutro, w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na wsparcie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 5. Począwszy od wtorku aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy św. o godz. 15.00.
 6. W Środę Wielkanocną odprawimy nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes: rozpocznie je wspólna modlitwa różańcowa o godz. 18.00, a po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Bardzo prosimy, aby dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna, przyniosły swoje ofiary w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00. Taca w Niedzielę Miłosierdzia będzie również przeznaczona na wsparcie dobroczynnej działalności Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W świątecznym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny, znajdziemy też tekst „Jesteśmy Światło-Życie” z okazji 100. rocznicy urodzin sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, a w świątecznej Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w chwili śmierci Chrystusa. Do nabycia jest też kwietniowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, dwumiesięcznika Miłujcie się! dla młodzieży i Stasia dla najmłodszych. A przy wyjściach z kościoła znajdziemy jeszcze kwietniowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 10. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Janina Halota, z ul. Królewskiej;
  † Helena Sapulak, z ul. Chocimskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek