Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną – 18.04.2021

 1. Ponownie zapraszamy na Kurs Alpha dla studentów. Pierwsze spotkanie Alpha Online już się odbyło, ale można się jeszcze zapisywać. Więcej informacji znajdziemy na plakacie wywieszonym przed kościołem.
 2. W piątek, 23 kwietnia, obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte będą odprawione według porządku na dni powszednie. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W piątek swojego Patrona czci Wojciech Kałamarz, a w następną niedzielę Ks. Marek Krawczyk. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Solenizantach: niech wstawiennictwo świętych Patronów wyprasza im dary Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski na każdy dzień kapłańskiej posługi.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: w sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty (powyżej zakrystii).
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym ważny temat: ponad 50 skutków ubocznych COVID-19, które mogą prowadzić nawet do śmierci, i jakie są możliwości rehabilitacji; jest także wywiad z ks. Krzysztofem Wonsem o świętym kryzysie i Biblii, w której jest odpowiedź na wszystkie pytania. Z kolei w Niedzieli znajdziemy wspomnienia o śp. Krzysztofie Krawczyku jego przyjaciół – biskupa Antoniego Długosza i ks. Stanisława Jasionka, przeczytamy też o tym, kto z Polaków może wkrótce zostać ogłoszony świętym lub błogosławionym, i jak żyć, by być świętym. Do nabycia jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Miłujcie się! dla młodzieży i nowy numer Stasia dla najmłodszych.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Andrzej Strojny, z ul. Królewskiej;
  † Andrzej Kodeński, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Halina Kolarska, z ul. Królewskiej;
  † Krzysztof Niebielski, z ul. Lea;
  † Józef Chmiel, z al. Kijowskiej;
  † Ludmiła Bukowska, z ul. Chocimskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek