Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną – 25.04.2021

 1. Już od najbliższego piątku – od ostatniego dnia kwietnia – zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami na temat: w co wierzymy?; nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.00. Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka tegoroczny maj będzie miesiącem nieustannej modlitwy błagalnej o zakończenie pandemii, pod hasłem: Kościół modlił się nieustannie do Boga (Dz 12, 5).
 2. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 maja, zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym polecamy tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko koronawirusowi, również pod kątem skuteczności i efektów ubocznych, „O, gdybym wcześniej miała kierownika…” czyli o potrzebie posiadania kierownika duchowego, a także teksty o złowrogich skutkach propagandy i medialnej manipulacji. Z kolei w Niedzieli przeczytamy o tym, kto dzisiaj chce być księdzem, znajdziemy wiadomości z łódzkiego seminarium 35+ oraz wzruszającą i budującą historię małżonków Magdaleny i Tomasza. Do nabycia jest też m.in. nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Adam Sucheta, z ul. Skarbińskiego;
  † Stanisław Bednarz, z ul. Nawojki;
  † Stanisława Piszczek, z ul. Chocimskiej;
  † Grażyna Jagoda, z ul. Królewskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek