Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego — 23.05.2021

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. O godz. 19.45, przed Mszą św. akademicką, zapraszamy na nabożeństwo majowe dla studentów.
 2. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00 – oraz (z homilią) – o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
 3. W następny weekend: 28—30 maja, w naszym domu rekolekcyjnym w Zakopanem odbędą się Męskie Rekolekcje Droga Wincentego. Serdecznie zapraszamy młodych mężczyzn w wieku od 17 do 35 roku życia, pragnących pogłębiać swoją relację z Chrystusem, doświadczyć wspólnoty i rozeznawać swoją drogę życiową. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek wieczorem, a kończą w niedzielę po obiedzie. Zapisy trwają do wtorku włącznie. Zgłoszenia oraz pytania można kierować na nr telefonu 573-234-891. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: w sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty.
 5. W najbliższą sobotę kolejne dwie grupy dzieci przystąpią do pierwszej Komunii Świętej. Dzieci i ich rodziny polecamy modlitwie wiernych.
 6. W przyszłą niedzielę, 30 maja, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 7. Proboszcz zaprasza na autokarową pielgrzymkę parafialną do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 5 czerwca br. Koszt: 40 złotych. Zapisy w zakrystii.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. czym są wspólnoty charyzmatyczne, jak działa Duch Święty i jak można pomoc nastoletnim rodzicom. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co oznacza dla pielgrzymów i turystów powolne otwieranie się Europy po pandemicznym zamknięciu. Do nowego numeru Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci dołączony jest magnes z wizerunkiem Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzieci przeczytają też, co Pan Jezus obiecał czcicielom Jego Najświętszego Serca. Do nabycia jest także nowy numer Stasia dla najmłodszych.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  • Bogdan Grabowski, z ul. Żelechowskiego;
  • Józef Dubiel, z ul. Królewskiej;
  • Anna Kopystyńska, z ul. Skarbińskiego.

  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…