Ogłoszenia duszpasterskie na 16. niedzielę zwykłą – 18.07.2021

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która została zakończona w minioną środę.
 2. W każdy czwartek przez cały dzień trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Mamy okazję do adoracji eucharystycznej, którą kończy wspólne czuwanie modlitewne prowadzone przed Mszą św. o godz. 18.30 przez Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 3. W tym tygodniu w czwartek, 22 lipca, obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, a w piątek, 23 lipca, święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
 4. W sobotę o godz. 8.30 zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous. Będzie to ostatnie z cyklu 18. nabożeństw opowiadających o objawieniach w Lourdes.
 5. W następną niedzielę, 25 lipca, przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W niedzielę wszystkich zmotoryzowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 9.30 i 18.30; po Mszy św. o godz. 9.30 i 18.30 pobłogosławimy także samochody i inne pojazdy zaparkowane przy kościele i na parkingu przy ul. Lea. W czasie poświęcenia będą zbierane ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 6. W niedzielę dzień imienin obchodzi Krzysztof Dura CM, któremu życzymy obfitości łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień misjonarskiej posługi.
 7. Również w niedzielę przypada rocznica śmierci śp. ks. Zygmunta Czekańskiego CM. Za śp. ks. Zygmunta modlić się będziemy podczas Mszy św. wspólnej o godz. 9.30.
 8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Do nabycia są m.in. nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz Miłujcie się! dla młodzieży.    
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  Władysława Idzior, z ul. Nowowiejskiej;
  Liliana Kaczyńska-Rafalska, z ul. Rydla;
  Tadeusz Fąfara, z ul. Nowowiejskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…