Ogłoszenia duszpasterskie na 27. niedzielę zwykłą – 3 października 2021r.

 1. Codziennie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00, a od poniedziałku do piątku także na różaniec dla dzieci o godz. 17.00 (oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30).
 2. Dziś rozpoczyna się przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania: dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.00 w kaplicy akademickiej odbędzie się spotkanie dla uczniów klas VII szkół podstawowych. Uczniów klas VIII zapraszamy w drugie i czwarte niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 – czyli od następnej niedzieli. Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła, jest też podany w nowym numerze pisma Z Życia Parafii…
 3. Bogdan zaprasza chłopców i dziewczęta z klas drugich i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej. Ostatnio bardzo zmniejszyło się grono służących przy ołtarzu, a przecież są w naszej parafii dziewczęta i chłopcy, którzy mogliby oddać czas i serce na służbę Panu Jezusowi i swojej parafialnej wspólnocie.
 4. W pierwszą środę miesiąca od procesji ze świecami o godz. 18.00 i nabożeństwa różańcowego rozpocznie się nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes.
 5. W przyszłą niedzielę – XXI Niedzielę Papieską – będą zbierane ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 6. Wszystkich studentów zapraszamy na akademickie rekolekcje «Na dobry początek», które odbędą się w naszym kościele w dniach 10—13 października o godz. 20.00. Rekolekcje poprowadzą nasi duszpasterze akademiccy.
  Duszpasterze akademiccy zapraszają studentów na akademickie Msze Święte codziennie od niedzieli do piątku o godz. 20.00, a także na wspólną modlitwę różańcową przed Mszą św. – czyli o godz. 19.30.
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, kim jest kierownik duchowy oraz po co biskupi jadą do Rzymu, zaś ks. Antoni Tronina, znany teolog i biblista, przybliży nam historię oraz tajemnicę przekładów Biblii. W Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie tekst prostujący nieprawdziwe informacje o Eugeniuszu Kazimirowskim, autorze obrazu Jezusa Miłosiernego, oraz rozmowę o niemieckiej drodze synodalnej. Do nabycia jest również nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i kolejne numery pisma Staś dla najmłodszych. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…      
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Zofia Nastaborska, z ul. Galla;
  † Marian Majewski, z ul. Staffa;
  † Zenon Moszner, z ul. Chmiela;
  † Zofia Hadała, z ul. Smoluchowskiego;
  † Henryk Durbas, z ul. Królewskiej;
  † Grażyna Płaszczak, z ul. Altanowej;
  † Wacław Sala, z ul. Krzywy Zaułek.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…