Ogłoszenia duszpasterskie na 29. niedzielę zwykłą – 17 października 2021r.

 1. Zgodnie z zapowiedzią – składane dziś ofiary mszalne są przeznaczone na pokrycie kosztów remontów.
 2. Codziennie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00, od poniedziałku do piątku także na różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a od niedzieli do piątku na różaniec dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 3. Dziś o godz. 20.00 duszpasterze akademiccy zapraszają na uroczystą inaugurację 64. roku akademickiego w DA „Na Miasteczku”.
 4. W tym tygodniu jutro, 18 października, przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia, w środę, 20 października, uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa, a w piątek, 22 października, uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona Województwa Małopolskiego. W piątek, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Nasz Chór Mariański zaprasza osoby uzdolnione muzycznie, zarówno młodsze jak i starsze, do włączenia się w działalność Chóru Mariańskiego; próby Chóru odbywają się we wtorki i piątki od godz. 19.30 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego za kościołem.
  Chór Mariański już dziś zaprasza na koncert patriotyczny, który odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE w poniedziałek 22 listopada; zapisy na bilety (w cenie 40 złotych) już od dziś w zakrystii.
 6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 7. W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2022. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 12 złotych.
 8. W przyszłą niedzielę – zgodnie z wieloletnią tradycją – po wszystkich Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc najuboższym parafianom, świadczoną przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 uczniowie klas ósmych będą mieli ostatnią okazję do zgłoszenia się na przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, kiedy i na jakich warunkach możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych oraz kim są współcześni świeccy ewangelizatorzy i dlaczego Kościół ich potrzebuje. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o świętych nauczycielach oraz jak Caritas i przygraniczne parafie pomagają migrantom, znajdziemy też świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm. Do nabycia jest również Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Mieczysław Kozieł, z ul. Smoluchowskiego;
  † Alicja Durbas, z ul. Królewskiej.
  We wtorek 5 października w Bydgoszczy zmarł ks. Piotr Rutkowski, który w latach 1975-1979 pracował w naszej parafii jako katecheta.
  Śp. ks. Piotra i naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…