Ogłoszenia duszpasterskie na 30. niedzielę zwykłą – 24 października 2021r.

  1. Codziennie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00, od poniedziałku do piątku także na różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a od dziś do piątku na różaniec dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
  2. W naszym kościele widać paląca potrzebę, by więcej chłopców i dziewcząt angażowało się w służbę Panu Bogu przy ołtarzu. Zapraszamy więc gorąco chłopców i dziewczęta z klas drugich i starsze do liturgicznej służby ołtarza: dziewczęta na spotkania Krucjaty Matki Bożej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów na ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej (w najbliższy piątek – po nabożeństwie różańcowym). Rodziców prosimy o zachęcenie swoich dzieci do służby przy ołtarzu.
  3. Nasz Chór Mariański zaprasza osoby uzdolnione muzycznie, zarówno młodsze jak i starsze, do włączenia się w działalność Chóru Mariańskiego; próby Chóru odbywają się we wtorki i piątki od godz. 19.30 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego za kościołem.
  4. Chór Mariański już dziś zaprasza na koncert patriotyczny, który odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE w poniedziałek 22 listopada. Zapisy na bilety odbywają się w zakrystii. Bilety będą do odebrania w niedziele 14 i 21 listopada, wtedy też należy wpłacić 40 złotych opłaty za bilet.
  5. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.
  6. Dziś przed kościołem u przedstawicieli III zakonu paulistów można nabyć Ewangelie na każdy dzień 2022 roku.
  7. Zgodnie z zapowiedzią – dziś odbywa się kwesta Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo: po wszystkich Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę na pomoc najuboższym parafianom.
  8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak wygląda praca misjonarzy w najbardziej niebezpiecznych krajach świata: Syrii, Republice Środkowoafrykańskiej, Kongu czy Nigerii, znajdziemy też wnikliwy komentarz na temat, czy Kościół ma prawo „mieszać się” do polityki? Gość Niedzielny przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok, polecamy też artykuł, który pomaga lepiej zrozumieć liturgię i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy. Do nabycia jest również nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci – z komiksem opowiadającym poruszającą historię życia ks. Jana Machy; jest też Staś dla najmłodszych.